Поради

Як вибрати стаціонарний телефон

Фіксований телефонний зв’язок є більш дешевим у порівнянні з мобільним, завдяки чому він залишається затребуваним. Стаціонарні телефони працюють практично в кожному офісі, в кабінетах керівників і на столах лінійних співробітників. Більшість квартир і будинків обладнані телефонними апаратами стаціонарного типу. Як правильно вибрати стаціонарний телефон? Якою функціональністю повинен володіти апарат, встановлений на робочому місці секретаря або директора підприємства? Як купити телефон з оптимальним співвідношенням ціни, функціональних можливостей і якості? Даний огляд допоможе вам відповісти на дані питання.

02-12-15-foto-600x411-3

Вибираючи стаціонарний телефон, в першу чергу визначте цінову категорію, до якої буде належати обрана модель. Вартість телефону впливає на його функціональність і якість, тому оцінка бюджету покупки є важливим етапом вибору апарату. Далі визначте, чи потрібен вам радіотелефон з переносною трубкою чи ви готові використовувати провідний апарат. Після цього переходьте до оцінки умов використання телефонного апарату, щоб вибрати модель, відповідну вашим потребам.

Вибираючи телефон для дому, подумайте про те, які можливості телефонного апарату ви будете часто використовувати. Чи потрібен вам визначник номера, автовідповідач або факс? А може бути, ви хочете використовувати телефон як радіоняні, що допомагає стежити за малюком?

Купуючи телефон для офісу, визначте, хто ним буде користуватися. Дізнайтеся, чим відрізняються телефони для рядових менеджерів, секретарів і керівників. Подумайте, як можна використовувати можливості IP-телефонії в робочих цілях.

Скільки коштує телефон

Плануйте бюджет покупки відповідно до завдань, які повинен вирішувати ваш телефон. Телефони з низького цінового сегмента підійдуть вам в тому випадку, якщо вам потрібен простий апарат, який “уміє” дзвонити і володіє невеликим набором додаткових можливостей. Такі телефони та багато інших ви знайдете завітавши в магазин телефонов.

Моделі, що відносяться до середнього цінового сегменту, мають розширену функціональність. Автовідповідач, конференц-зв’язок, великий обсяг телефонної книги та інші функції роблять апарати середньої цінової категорії зручними для використання в офісі. Ціни на телефони даної групи знаходяться в діапазоні від 700 до 1400 грн.

Зверніть увагу на високий ціновий сегмент телефонів, якщо ваш апарат повинен вирішувати спеціальні завдання. Телефони для секретарів і керівників, домашні апарати з функцією радіоняні, VoIP-телефони з можливістю здійснення відеодзвінків, системні телефони для управління офісної АТС відносяться до цієї групи.

Пам’ятайте про небезпеку покупки телефону низької якості в погоні за економією. Щоб цього не сталося, вибирайте апарати відомих виробників, які мають хорошу репутацію. Навіть бюджетні моделі апаратів, випущені відомими фірмами, забезпечують високу якість зв’язку і служать довго.

Стаціонарний телефон для дому

Вибираючи телефонний апарат для дому, подумайте, хто і як буде його використовувати. Бюджетний апарат з базовим набором функцій підійде вам в тому випадку, якщо ви зрідка користуєтеся домашнім телефоном для здійснення коротких дзвінків. Не витрачайте кошти на радіотелефон, якщо у вас в родині немає любителів поговорити з друзями, сидячи на дивані або лежачи у ванній. Надійний провідний телефон стане оптимальним рішенням в даному випадку.

Зверніть увагу на зручність управління апаратом, якщо у вас в родині є люди похилого віку. Великі клавіші, дисплей збільшеного розміру і гучний дзвінок виклику є обов’язковими вимогами до телефону для найстарших користувачів. Існують спеціальні телефонні апарати для слабозрячих абонентів. Вони мають посилені динаміки зі зручною системою регуляції гучності, а також спеціальну мембрану для передачі звуку за допомогою вібрації. Слабозряча людина користується таким телефоном, притискаючи трубку до кістки за вухом. Зверніть увагу на індикатор розрядки акумулятора, якщо купуєте радіотелефон для батьків або бабусь і дідусів. Індикатор повинен бути добре помітним, щоб користувачі не забували ставити телефон на базу для зарядки. Наявність функції пошуку трубки за звуковим сигналом є ще одною обов’язковою вимогою до радіотелефону для літніх людей.

Домашній телефон зі спеціальними функціями буде корисний, якщо в будинку є маленькі діти. Функція BabyCall допоможе дитині набрати номер телефону батьків або екстрених служб одним натисненням кнопки. Ця можливість буде актуальною в тому випадку, якщо ваші діти іноді залишаються вдома без дорослих. Купуйте радіотелефон зі спеціальною функцією BabyPhone, якщо у вас в сім’ї є діти молодшого віку. Ця функція дозволяє прослуховувати дитячу кімнату за допомогою внутрішнього зв’язку. Більш складні моделі посилають сигнал на другу трубку у разі підвищеного шуму (наприклад, плачу дитини) в дитячій кімнаті. Стаціонарний телефон з функцією радіоняні можна запрограмувати на здійснення дзвінка на зовнішній номер у разі сильного шуму в приміщенні, що дозволяє використовувати апарат в якості додаткового захисту квартири або будинку від зловмисників. Такий телефон автоматично подзвонить вам, якщо “почує” звук розбитого скла або інший гучний шум.

02-12-15-foto-600x338-2

Визначте, яку додаткову корисну функціональність повинен мати ваш стаціонарний телефон. Сучасні моделі зазвичай включають визначник номера і автовідповідач. Вибирайте телефон з дистанційним управлінням автовідповідачем, щоб мати можливість прослухати повідомлення, залишені вам на домашньому телефоні, перебуваючи на роботі або в гостях. Віддавайте перевагу радіотелефонам з можливістю підключення декількох трубок, якщо ви живете у великому будинку.

Який телефон краще використовувати для роботи

Офісний телефонний апарат не повинен займати багато місця на робочому столі рядового співробітника. Купівля дротових телефонів з базовим набором функцій дозволить вам оптимізувати витрати на організацію робочих місць для декількох фахівців. Радіотелефон з переносною трубкою буде корисний при необхідності забезпечити робочі умови для співробітників, які постійно пересуваються в межах приміщення (наприклад, працівників складу або менеджерів виставкового залу автосалону).

Факсимільний зв’язок залишається затребуваним, тому подумайте про доцільність встановлення в кожному кабінеті офісу телефону з функцією факс-апарата. Такий телефон краще встановлювати на приставці до робочого столу або окремої тумби через його розміри. Віддавайте перевагу апаратам з бездротовою трубкою, щоб позбавити співробітників від необхідності вставати з-за столу і підходити до апарату для відповіді на дзвінки. Зверніть увагу на багатофункціональні телефони з функцією факсу, принтера, сканера і копіра, якщо хочете заощадити простір в кабінеті.

Розширена телефонна книга, можливість відключення мікрофона в режимі розмови, автодозвон, режим гучного зв’язку, утримання дзвінка – ось набір додаткових функцій, які будуть корисні для офісного працівника. Телефон з автовідповідачем дозволить вам не втратити клієнта, який подзвонив в неробочий час.

Вибираємо телефон для секретаря

Секретарі та офіс-менеджери зазвичай є головними відповідальними особами за прийом і переадресацію вхідних телефонних дзвінків. Телефонний апарат секретаря повинен володіти відповідними функціональними можливостями.

Зверніть увагу на необхідність забезпечити робоче місце секретаря телефоном з функцією факсу. Керівник організації може щодня отримувати десятки дзвінків від потенційних партнерів з пропозицією співпраці. Саме секретар повинен забезпечувати отримання документів за допомогою факсимільного зв’язку, щоб керівник не відволікався на їх сортування та вивчення.

Встановлюйте на робоче місце секретаря телефон з функцією перемикання дзвінків на керівника. Секретар або офіс-менеджер зможе контролювати вхідні дзвінки та відсівати небажані контакти завдяки даній функції.

Можливість установки окремих мелодій на вхідні дзвінки від різних груп абонентів є ще однією корисною функцією “секретарського” телефону. Завдяки цій функції співробітник зможе своєчасно зреагувати на дзвінки від абонентів, які необхідно негайно перемикати на керівника.

Якщо ваша організація використовує міні-АТС, встановіть на робочому місці секретаря системний телефон для управління його функціями. Зверніть увагу на сумісність системного телефону з офісною АТС, так як виробники останніх часто обмежують можливість підключення до станції телефонів інших фірм.

Системний телефон дозволяє програмувати функції міні-АТС, перемикати дзвінок на будь-якого співробітника натисканням кнопки, відповідати на виклик у разі відсутності абонента на місці. Системний апарат зручно використовувати для організації телефонних конференцій та оповіщення співробітників за допомогою гучного зв’язку.

Телефони для топ-менеджерів

Якими можливостями повинен володіти телефонний апарат керівника? Внутрішній зв’язок для переговорів з секретарем та іншими співробітниками, автовідповідач і визначник номера, телефонна книга – дані функції будуть корисними для менеджера високого рангу. Якщо керівник хоче мати можливість керувати функціями міні-АТС, встановлюйте в його кабінеті системний телефон з відповідною функціональністю.

02-12-15-foto-600x426-1

Зверніть увагу на конференц-телефони, які дозволяють проводити переговори і наради за участю кількох співрозмовників. Конференц-телефон дає можливість використовувати гучний зв’язок в приміщенні площею до 30 квадратних метрів. Керівник може здійснювати звичайні телефонні дзвінки за допомогою апарату для конференц-зв’язку, при цьому він не прив’язаний до телефонної трубки і може вільно переміщатися по кабінету.

Вибирайте конференц-телефон з можливістю підключення до ПК, що дозволяє записувати конференції для подальшого аналізу. Також конференц-апарат повинен підтримувати Bluetooth для підключення до нього стільникових телефонів. Це дозволить провести телефонну конференцію за допомогою мереж GSM-операторів.

Коли вигідно використовувати IP-телефон

Популярність IP-телефонії зростає завдяки високій якості зв’язку, низької вартості міжнародних дзвінків та додатковим можливостям, які з’являються при використанні даного типу зв’язку. Для підключення IP-телефону вам знадобиться доступ до високошвидкісного інтернет-каналу.

Інтернет-телефонія дозволяє організаціям вирішити проблему телефонізації офісів та регіональних підрозділів без необхідності використання міських телефонних ліній. Це вирішує питання зміни телефонних номерів при переїзді організації в новий офіс, оптимізує витрати на телефонний зв’язок і підвищує її якість.

Купуйте компактний маусфон, або комп’ютерну мишу з вбудованим IP-телефоном, щоб заощадити місце на робочому столі. Ці пристрої підключаються до ПК через USB-порт і служать в якості маніпулятора і пристрою для здійснення дзвінків одночасно. Маусфон розкривається за принципом телефону-розкладачки в режимі дзвінка, клавіші для набору номера і дисплей знаходяться на його внутрішніх панелях.

Вибирайте IP-телефон з можливістю підключення гарнітури, що дозволяє розмовляти по телефону і працювати з комп’ютером одночасно. Купуйте інтернет-телефон з функцією відеодзвінка, якщо хочете мати можливість бачити співрозмовника під час розмови. Використання даної функції не впливає на вартість послуг зв’язку та якість передачі даних. А IP-телефон з вбудованим браузером зацікавить вас можливістю спілкування в соціальних мережах і використання деяких веб-сервісів.

Починайте вибір стаціонарного телефону з оцінки бюджету покупки і визначення функцій апарату, якими ви будете користуватися. Потім оцініть умови, в яких ви будете використовувати телефон. Це допоможе вам вибрати потрібну модель, яка стане вашим надійним помічником. Приємних вам розмов!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button