Різне

Як вибрати якісні контактні лінзи

linza_kotaktnaБільшість людей при поганому зорі вибирають контактну корекцію, оскільки такий спосіб корекції робить проблему слабкого зору надбанням виключно самої людини.

Як підібрати лінзи для очей правильно?

Спочатку необхідно пройти декілька обстежень у окуліста. Обстеження:

  • Рефрактометрія – дослідження з метою виявлення наявності міопії, астигматизму або гіперметропії.
  • Візометрія – перевірка гостроти зору.
  • Офтальмометрія – дослідження заломлюючої сили рогової оболонки очей.
  • Офтальмоскопія – дослідження очного дна для оцінки сітківки, судин і диска зорового нерва.
  • Біомікроскопія – метод діагностики структур і середовищ очей за допомогою щілинної лампи.

Після всіх досліджень офтальмолог зможе підібрати Вам ідеальні линзы, які будуть відповідати показникам очей – по діаметру і силі. У даному випадку очі не втомляться, і лінза не зможе вільно переміщатися в оці.

Тепер можна самому визначити необхідні лінзи за показниками вологості. Гідрогелеві контактні лінзи бувають з низькою, середньою і високою гідрофільністю – здатністю утримувати вологу і, відповідно, пропускати кисень. Середня гідрофільність – 50%, що вказується на упаковці. Низька – нижче 50% і до 30%, а висока – від 50% до 73%.

Силікон-гідрогелеві лінзи мають кисневу проникність, що не має прямої залежності від вмісту води в лінзі, і вони на порядок вище гідрогелевих. На відміну від останніх, в силікон-гідрогелевих лінзах можна спати.

Читайте також: Що таке контактні лінзи і в чому їх перевага перед окулярами

Якщо Ви хочете поліпшити свій зір, то при виборі лінз варто віддати перевагу жорстким. М’які контактні лінзи набагато комфортніші під час носіння, але вони не чинять будь-якого лікувального ефекту. Жорсткі контактні лінзи допомагають поліпшити зір при міопії, гіперметропії, також їх носять при астигматизмі і кератоконусі. Вони не тільки перешкоджають прогресуванню погіршення зору, а й, навпаки, можуть поліпшити його на пару діоптрій.

Режими носіння лінзи також бувають різні – від одноденних до лінз на рік. Проміжні – на місяць, три місяці і півроку. Крім лінз, Вам знадобиться розчин для їх зберігання, і якщо лінзи обрані від місяця, то спеціальні засоби, що усувають білковий наліт. Вони продаються у вигляді таблеток і шампунів, і використовуються раз в тиждень для глибоко очищення. Це необхідно, щоб киснева проникність лінзи залишалася на хорошому рівні.

Правила, які є вирішальними при експлуатації лінз, це правильний підбір, очищення, своєчасне видалення з очей – якщо лінзи призначені для денного носіння, то на ніч потрібно мати окуляри, а також не варто переношувати лінзи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments