Здоров'я

Чи шкідливо довго спати?

Багато хто з нас обожнюють поспати довше. Також відмічено, що недосип у багатьох випадках робить людину схожою на зомбі, млявою, безініціативною, а іноді і дратівливою. Ті, кому не вдається добре виспатися в силу різних причин, заздрять тим, хто може собі дозволити поспати зайву годинку. У вихідні багато хто воліє залишитися в ліжку до самого обіду, щоб хоч якось компенсувати недолік сну протягом тижня.

Недавні дослідження показали, що довгий сон є причиною багатьох серйозних проблем зі здоров’ям, включаючи проблеми з серцем і діабетом, і навіть може скоротити вам життя!

glubokii-son_450

Занадто багато хорошого теж шкідливо

Тривалість сну різним людям потрібна різна. Це залежить від віку, стану здоров’я, робочого розкладу, кількості стресів і рівня активності. У середньому Центри з контролю і профілактики захворювань кажуть, що в ідеалі потрібно спати 7-9 годин на добу. Хронічне “пересипання” – це не тільки коли ви намагаєтеся поспати довше на вихідні, але і коли ви регулярно багато спите. Це захворювання називається “гіперсомнія” – патологічна сонливість.

Читайте також: Спати потрібно в міру

Не важливо, скільки часу сплять люди, які страждають цією недугою, намагаються вони задрімати протягом дня або сплять занадто багато годин ночами – ніщо не може їм допомогти позбавитися від сонливості. Більше того, ті, хто страждає гіперсомнією, відчувають занепокоєння, у них низький рівень енергії, проблеми з пам’яттю, вони дуже швидко стомлюються.

Проте вчені вважають, що не у всіх людей, хто спить занадто довго, спостерігається гіперсомнія, так як на надлишковий сон можуть вплинути величезна кількість різних не пов’язаних з цим факторів. Депресія, вживання алкоголю, певні лікарські препарати, напади апное уві сні (стан, при якому у сні людина припиняє дихати, і таким чином у неї порушуються нормальні цикли сну), погана постільна білизна, тому краще вибирати http://nice-dream.ru/, які не скувойджуються під час сну – всі ці речі можуть призвести до занадто довгого сну.

До чого призводить занадто довгий сон?

Кілька довгострокових досліджень показали, що гіперсомнія може викликати великий спектр різних серйозних і виснажливих симптомів.

Коронарна хвороба серця. Опитування приблизно 72 тисяч жінок в США показало, що у 38 відсотків з тих, хто спав від 9 до 11 годин щоночі, була виявлена ??коронарна хвороба серця.

Діабет. У результаті дослідження близько 9 тисяч американців було виявлено зв’язок між сном і підвищеними ризиками розвитку діабету. Хоча вчені не встановили прямого зв’язку, вони виявили, що люди, які сплять більше 9 годин на добу, мають ризик розвитку діабету на 50 відсотків більше, ніж ті, хто спить 7 годин. Вчені вважають, що “пересипання” саме по собі не призводить до появи діабету, а лише супроводжує певні проблеми зі здоров’ям, які потім призводять до появи захворювання.

Ожиріння. Згідно з іншими дослідженнями, люди, які сплять 9-10 годин щоночі, мають на 21 відсоток більше шансів заробити зайву вагу протягом 6 років, ніж ті, хто звик спати 7-8 годин, навіть якщо звички харчування у цих людей приблизно однакові.

Укорочена тривалість життя. Одні з найбільш тривожних результатів досліджень показали, що існує ймовірність того, що “пересипання” призводить до більш ранньої смерті. У 2002 році вчені з американського суспільства Рака провели найбільшу дослідження, щоб знайти зв’язок між сном і смертністю. Вони аналізували дані, отримані від 1,1 мільйона американців у віці від 30 і старше протягом 6 років. Було виявлено, що люди, які спали по 8 годин щоночі, мали ймовірність померти в період досліджень на 12 відсотків більше, ніж ті, хто спав по 7 годин. Більше того, тим, кому було достатньо, щоб виспатися всього лише 5 годин, жили довше, ніж ті, кому для цього було потрібно 8 годин і більше.

Читайте також: П’ять причин, чому корисно спати «голяка»

Ґрунтуючись на цих результатах, професор Денієль Крипке (Daniel Kripke) з Каліфорнійського Університету в Сан-Дієго повідомив, що “люди, які в середньому сплять 6,5 годин, можуть бути впевнені, що це нормальна кількість часу, з точки зору позитивного впливу на здоров’я, спати довше не потрібно “.

Як навчитися контролювати свій сон?

Якщо вам здається, що 7-8 годин міцного сну без перерв недостатньо для вашого організму, вам слід звернутися за порадою до вашого лікаря, який зможе визначити, чому ви спите так довго. Якщо ви підозрюєте, що ваша стомлюваність пов’язана з тим, що ви не висипаєтеся, вам слід звернути увагу на наступний список того, що потрібно робити, щоб виробити у себе здорові звички сну:

– Прокидайтеся чітко у визначений час щоранку, включаючи вхідні дні.

– Регулярно робіть фізичні вправи і плануйте складні тренування не пізніше, ніж за 5 годин до сну.

– Скоротіть вживання кофеїну, алкоголю, нікотину, особливо пізно ввечері.

– Не їжте ситно перед сном.

– Переконайтеся, що у вас комфортне ліжко.

– Почніть провітрюватися 30-40 хвилин перед сном. Згасніть світло, заспокойте розум, послухайте повільну музику або почитайте хорошу книгу перед тим, як вирушати в ліжко.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button