Головна / Поради / Як відпочити взимку на морі

Як відпочити взимку на морі

Комфортний відпочинок на морі за розумною ціною можливий тільки взимку. Однак ще до походу по туроператорам варто визначитися з тим, який тур і який відпочинок потрібні саме вам. У «меню» є і екскурсійний, і традиційний пляжний, і «дикий туризм», коли ви освоюєте нову країну не в складі екскурсійної групи по прокладених маршрутах, а самі. А ще взимку морські простори і тепле повітря обіцяють десятки країн, серед яких важливо вибрати «ту саму»!

27-11-15-foto-600x450-1 (2)

Як відпочити взимку на море: складності вибору

Вибір насправді в зимові місяці дещо обмежений — вам доведеться дістати запорошену географічну карту і взяти тільки її середню частину — тропічну. Однак і при цьому розкладі у вас залишаються: Мексика, Австралія, Південно-Східна Азія, південна частина Європи (Італія, Іспанія) і північна — Африки (Туніс, Єгипет, Марокко), а ще — величезний, як світ, конгломерат країн «ближнього і далекого сходу ». Всі ОАЕ, Йордан, Ізраїль і ще з десяток країн прихистять спраглого до тепла туриста. Хоча ви можете відпочивати біля моря в наших широтах і взимку.

Як правильно вибрати «зимовий» відпочинок на морі?

Дивіться на вартість перельоту. Як правило, більшу частину вартості «з’їдає» авіапереліт до омріяного морю. Проте взимку ряд авіакомпаній готові поділитися з клієнтами і зробити «смачні» знижки.

Дивіться на умови. Як правило, в умовах теплого клімату цілком можна пожертвувати комфортабельністю готелю, віддавши перевагу не 4, а 3 або навіть 2 зірки. Все одно ви більшу частину часу проведете в екскурсіях, на пляжі, в подорожах і в пошуках чудасій!

Дивіться на кількість пропозицій. Як правило, більш туристично розвинених країн, які звикли до напливу туристів в інший час року, готові «скидати» за вартістю без шкоди для комфорту проживання.

Що входить в тур? Визначте це заздалегідь! Хоча тур може бути і бюджетним, однак якщо в нього входить тільки сніданок, ніяких екскурсій і мінімум розваг — ви витратите від 50 до 100% від вартості «готової подорожі» саме на ці статті витрат.

Дивіться на місцевість. В епоху суцільної інтернетизації дуже легко з’ясувати, а чи був хто-небудь з співвітчизників в конкретному місті або області. Вибрати за відгуками реальних людей підходяще місце дуже легко.

Цілющий відпочинок на морі: взимку — дешевше?

Для багатьох туристів відпочинок міцно пов’язаний з морськими просторами. Однак цілюще йодоване повітря побережжя може виявитися дорожче з кількох причин:

— Несвоєчасне бронювання (ціна падає в випадку заздалегідь куплених турів «на січень»),
— Відпочинок з дітьми в місцях, де дуже мало «безкоштовних» розваг: ви витратитесь і на аквапарк, і на кожного слона / верблюда / нещасного коняку, який катає всюдисущих туристів,
— Додаткові послуги та сервіс: катання на бананах, серфінг, занурення, риболовля «на автентичному рибальському човні», незаплановані екскурсії та розваги від місцевих заповзятливих жителів можуть стати спустошливими.

Три нюанси зимового відпочинку біля моря

1. Пам’ятайте, що Індонезія, Балі, Таїланд, Індія, вся ПСА, а також переліт через Атлантику — це виключно довгий час у дорозі.

Авіапереліт від 7-9 і до 15-20 годин (при пересадці) — це велике навантаження. Одночасно скорочується і час туру — відніміть від заявленого відпочинку 2 дні, і ви дізнаєтеся, скільки насправді триватиме ваша подорож. А значить, краще брати путівку мінімум на декаду, а краще — на 2 тижні відразу.

2. Відмінний відпочинок з мінімальними навантаженнями на організм — це ОАЕ, Єгипет, Італія, європейські країни. Середній час авіаперельоту складе порядку 5 год.

3. Частина країн досі конкурує між собою, в тому числі за допомогою «шантажу» туристів — якщо ви, наприклад, відкрили візу в Ізраїль, то в деякі сусідні країни ви вже не потрапите. Враховуйте це при плануванні відпочинку!