Різні цікавинки

Як виховати в собі силу волі?

syla_voli_resizedВи вирішили з завтрашнього дня стати новою людиною: кинути палити, почати займатися пробіжкою, схуднути … Та хіба мало ще обіцянок, які ми собі постійно даємо, а потім …. Вони так і залишаються обіцянками. Спочатку себе можна заспокоювати тим, що не сьогодні, так завтра, а тепер магнітна буря, ось третій пиріжок доїм, а четвертий так і залишиться на тарілці лежати. Дивишся, а вже п’ятого та шостого немає. І поступово ми починаємо вважати себе неповноцінними людьми. Чому хтось може, а я не можу. Коли ви чогось хотіли, то дійсно вірили в те, що у вас все вийде. А чим далі, тим ця віра пропадала, і в результаті …. невроз – це ще самий втішний результат. Так що ж робити? Як знайти цю саму силу волі?

Для початку треба зрозуміти, що не можна стати з понеділка новою людиною. Якщо ви звернетеся до психолога, то всі, як один скажуть, силу волі треба виховувати з дитинства. І вони, звичайно, будуть праві. До школи дитина вчиться порівнювати свої бажання і потреби з урахуванням інших людей. Начебто, як це відноситься до пошуків сили волі? Та дуже просто, вони, а потім і ми, коли подорослішаємо, вчимося розуміти, що потрібно нам, а що іншим людям.

Але що ж робити, адже ми вже не діти? А силу волі потрібно зрощувати як саму примхливу квітку, пестячи і плекаючи. Для початку треба зрозуміти, чи дійсно це ваші думки, або ж поширений шаблон. Що це означає? Ви чогось твердо вирішили добиватися? Тоді вимкніть усі джерела інформації, ляжте на диван і послухайте себе, а чи дійсно це вам треба? Як кажуть, самий правильний – це самий тихий голос. Згадайте фільм Монгол, як йшло становлення характеру найвідомішої людини в історії – Чингизхана. Ви набагато в кращих умовах! Ось чому ми так рідко слухаємо самих себе. Але зараз саме той час, коли почути себе необхідно. Ви хочете схуднути, або ж чоловік пиляє, що ви зовсім втратили форму? Кинути палити, бо дружина якось згадала, що сусід з другого поверху так здорово бореться зі своїми шкідливими звичками.

Зрозуміло, що не варто слухати своїх друзів і близьких. Дуже часто їх вустами говорить бажання нам допомогти. І до цього прагнення необхідно прислухатися. Ось тільки вирішите, що і вам це теж треба, що б потім не звалювати на інших. Коли вас змушують, то нічого доброго з цього не вийде.

Вирішили, що твердо починаєте ставати іншою людиною? Для початку визначте для себе, на що потягне ваше завдання. Зазвичай це тягне на всі десять балів. І тепер напишіть, що ви отримаєте від позитивного результату. Повірте, що вся сукупність балів перекриє витрачені зусилля.

Що, вже відчуваєте приплив натхнення? Тоді наступний етап …… зупиніться. Так, так. Не варто відразу ж кидатися і годину робити комплекс вправ, що б на ранок не поворушити ні ногою, ні рукою. Тепер ваш девіз – мало, та в ціль. Краще зробіть сьогодні п’ять вправ. Небагато, але ж до цього ви взагалі лежали на дивані перед телевізором і з’їдали по коробці цукерок. Значить, ви вже щось змінили в собі. Говорилдося, що сила волі зростає, як тендітна квітка. Так що, скажіть собі спасибі, що почали.

Наступний ваш крок. Поговоріть з близькими людьми, що б вони вас підтримували і ненав’язливо нагадували. Не так: «Ти ж вирішив, що кинеш палити, зовсім не тримаєш свого слова». А краще так: « Дорогий, ти вчора під вечір не викурив жодної сигарети, від тебе так здорово пахло …»

А хто сказав, що плекання сили волі лягає тільки на одні ваші плечі? Ні. Так що хвалите ви себе, і нехай хвалять вас ваші близькі. Це дуже важливо, адже якщо ви помічаєте позитивний результат, то він і закріплюється. А як тільки починаєте лаяти за негативний, то тоді … закріплюється теж він.

Поступово збільшуйте навантаження, і самі не помітите, як тиждень проведете без солодкого. Ось тепер перевірка. Влаштуйте собі відпочинок. У неділю дозвольте собі маленьку плиточку шоколаду. Змогли встояти? Тоді ви все робите правильно.

Не встояли і знову зірвалися …? Не варто впадати у відчай. Просто може ви себе не так мотивували. Передивіться знову свою десятибальною шкалою, може ще чогось до неї позитивного додати? Або почали так, що до вихідних вже й встати від втоми не можете? Звичайно, тепер ще тиждень, а то й два потрібно відпочивати …

До речі, якщо у вас все вийшло, то теж подивіться свою шкалу і знову її переоціните. Ви побачите, що якщо спочатку на зусилля ви ставили десять балів, то зараз все виявилося не так і страшно, десь на четвірку. Хороший стимул, чи не так …. Адже ви не зупинитеся на досягнутому?

Головне, почніть з малого, а потім все само піде. Адже ви самі зрозумієте, як це добре, коли можете контролювати свої бажання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button