Різне

Найбезглуздіші податки світу

foto_cikavosti_15.10.2014-04_resizedВсі ми знаємо, що у всіх країнах існують податки. І у кожної країни своя історія податків, у когось вони більш прийнятні, а в деяких вони просто не вкладаються в голові.

У Великобританії дуже багата історія, вона до цих пір зберегла частину своїх традицій. Але не дивлячись на все це, раніше в цій країні були одні з найбезглуздіших податків у світі. Так, наприклад король Генріх 1 ввів податок на боягузтво. Не дивлячись на назву, цей податок не стягувався саме за боягузтво, а стягувався за те, що солдати відмовлялися воювати за короля. При Генріху 1 цей податок був не високий, але потім його збільшили в четверо, в той час коли воєн не було.

В 14 столітті в Англії придумали ще один не менш безглуздий податок – податок на життя. Він полягав в тому, що люди платили в казну держави лише за те що вони живі, але це не тривало довго, народ влаштував грандіозний бунт, і після цього цей податок відмінили. У 1699 році ввели податок на вікна, тобто люди платили за кожне вікно по 2 шилінги на рік, якщо ж вікон було 10 то сума збільшувалася до 4 шилінгів. Це призвело до того що в Англії тоді побудували цілий квартал без вікон. Цей податок скасували аж в 19 столітті.

Китай давно славився своїми дивовижними законами. Але це можна зрозуміти адже уряд розуміє, що їх і так багато тому приймає різні заходи. Так наприклад у місті Тяньцзінь в 1996 році ввели податок на цивільний шлюб, цей податок діє і досі. Неодружені пари платять приблизно по 120 $ на рік.

В Німеччині існував податок на тварин. Цей податок ввели 1789, але він діяв тільки на горобців. Кожен платник податків повинен був наприкінці року принести 12 мертвих горобців або заплатити 12 крейцерів. А хто не хотів платити і не бажав вбивати горобців йшли до спеціального торговця і купували горобців, яких він знаходив на смітнику. Так і сьогодні, з допомогою електронної звітності iFin Zvit, ми маємо можливість спростити роботу між підприємцями чи платниками єдиного податку, і податковою установою. Якщо ж ви не бажаєте мати з тим зайвих клопотів, обирайте посередників-професіоналів, для цього достатньо зробити айфін вхід в мережу, щоб вам надали якісне обслуговування при роботі з сервісом.

В Індії був податок на сіль і досить високим – 400%.

В США був податок на цукор, але він не приносив достатнього прибутку, так як вони витрачали більше ніж збирали. Ще існував податок на чай, але імпортери відмовлялися його платити і ввозили чай контрабандою з Голландії.

Ще не менше дивний податок був в стародавньому Шумері, це був податок на смерть. Коли вмирала людина її не ховали поки не були внесені гроші в міську казну. В Іспанії в 16 столітті існував схожий податок – коли вмирав глава селянської родини у них забирали корову.

Податок на туалет ввів римський імператор Веспасіан. Насправді про цей податок кажуть, що це всього лише міф, але саме через цей податок пішов вислів «гроші не пахнуть»

У Венеції існував податок на тінь, його платили господарі кафе і магазинів, чиї навіси відкидали тінь на вулиці міста. Цей податок з’явився порівняно не давно в 1993 році.

На Тибеті в 1926 році існував податок на вуха. Далай-лама змушував платити податок за частину тіла, тому бійці, що втратили вухо в бою, мали хоч якийсь зиск від каліцтва.

Зараз інші податки і ставки по податках теж змінилися. Найвищі податкові ставки для працівників без дітей, які отримують середню для країни зарплату, платять бельгійці (55,5%), німці (49,8%), угорці та французи (49,4%). Найнижчі – чилійці (7%), мексиканці (16,2%) і новозеландці (15,9%).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button