Поради

Як вибрати монтажний кабель

Монтажний кабель – це один з видів проводів, який використовують для прокладки мереж загального користування, наприклад телевізійних ліній. Найбільш популярний такий кабель при проведенні в будинок електрики. Якісне електрообладнання, в тому числі і монтажні кабелі, можна придбати на сайті компанії arctrade.com.ua, який спеціалізується на різних видах електротоварів.

Види

Монтажні кабелі поділяють по тому, з чого вони виготовлені. Найбільш часто зустрічаються:

• Алюмінієві.
• Мідні.

Алюмінієві монтажні кабелі довгий час лідирували на ринку електротоварів. Вони відрізняються низькою вартістю і невеликою вагою, завдяки чому ідеально підходять для домашнього використання. При цьому алюмінієві монтажні кабелі не відрізняються міцністю, тому сильні перепади температур або механічний вплив виводить дроти з ладу. Якщо пристрій, до якого був підключений алюмінієвий кабель, вимагає великої кількості електрики, то дроти швидко послаблюються, що призводить до перегріву. Через ці недоліків алюмінієві монтажні кабелі поступилися лаври першості мідним.

Мідь, на відміну від алюмінію, має більшу електропровідність, тому в наші дні мідні монтажні кабелі використовуються найбільш часто. Проводка майже кожного приватного будинку виконана з цього матеріалу. Алюмінієві монтажні кабелі міцні, не бояться перепадів температур і механічної дії, а дроти відмінно витримують велике енергоспоживання, а якщо кабель вийде з ладу, його ремонт не викличе труднощів, на відміну від алюмінієвого побратима. До того ж проводам не страшна корозія. Таким чином, для використання вдома або в місцях великого споживання електрики, набагато вигідніше і безпечніше вибирати мідні монтажні кабелі.

Існує велика кількість видів монтажних кабелів. Їх розрізняють по тому, для яких цілей кабель буде використовуватися:

• Фазний монтажний кабель – використовується там, де є фазна напруга.
• Захисний монтажний провід – необхідний для захисту від ураження електричним струмом.
• Нейтральний монтажний кабель – використовується для постачання енергії при однофазних навантаженнях.
• Захисно-нейтральний монтажний провід – з’єднує функції захисного і нейтрального кабелю.
• Комплект для встановлення кабель громовідводу – використовується для відводу від будинку блискавок.

Як обрати

Для того, щоб вибрати правильний кабель, необхідно упевнитися в тому, що виробник, виріб якого ви вибрали, має необхідні сертифікати. Не варто купувати таку важливу частину проводки у малознайомих компаній. Перш ніж купити монтажний кабель, потрібно переконатися, що його перетин відповідає передбачуваним навантаженням. Нарешті, варто уникати покупки кабелю «із рук» – виріб може бути неякісним, другосортним.

Важливим фактором при виборі кабелю є як ціна, так і матеріал. Адже саме від матеріалу залежить те, якою інструмент знадобиться для роботи з кабелем – його установки, ремонту, модернізації. Інструменти для роботи з кабелем також можна придбати на сайті arctrade.com.ua.

Таким чином, вибір якісного монтажного кабелю – це трудомісткий процес. Проводка є важливою частиною будь-якої будівлі і другосортні вироби, куплені за меншу ціну або у несертифікованих виробників, можуть доставити багато клопоту. Якщо вибрати невірний діаметр перетину – кабель перегріється, якщо підібрати невірний матеріал, дроти можуть ламатися від перепадів температур і не витримувати напруги. Тільки вивчивши всі тонкощі, можна зробити правильний вибір і убезпечити себе і оточуючих від проблем, які можуть бути доставлені неякісною проводкою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button