Всесвіт

Як захистити майбутніх колонізаторів Марса від… космосу?

Уявіть собі кроки першої людини на Марсі — для нашого покоління ця місія досить амбітна, щоб про неї можна було мріяти з дитинства. Зрештою, цей крок може стати важливим в освоєнні космосу.

5205403e170e341bdde07e73a66c022e
Але перш ніж люди доберуться до Марса, астронавтам доведеться зіткнутися з подорожжю на Червону планету. Природа створила людей, щоб ті ходили по поверхні планети, а в космосі їх чекає тривала невагомість, радіаційне опромінення і стрес, пов’язаний з довгою подорожжю в замкнутому просторі — все це створює ряд проблем зі здоров’ям для астронавтів.

Однак доктор Грем Манн зі Школи інженерії та інформаційних технологій при Університету Мердока, також член Mars Society Australia, каже, що ці проблеми можна подолати. Пролонгована невагомість призводить до втрати кальцію в кістках і атрофію м’язового тонуса і сили, і тому серйозні дослідження в цій сфері зосереджені на вирішенні цих проблем.

Наземні тренажери використовують гравітацію, для підйому ваги або бігу, щоб зміцнити силу людини, але в космосі, де ви невагомі, ці машини потрібно переглянути, щоб ті стали ефективними. Ваги в космічних
залах замінюються регульованими пружинами або гідравлічними пристроями, щоб забезпечити опір.

«Прикладом найпростішої вправи буде тонка, міцна гумка, яку можна придбати в спортивному магазині — ви просто обертаєте її навколо руки або тягнете рукою», — каже Манн.

Але тренуватися весь час ви не можете, тому доктор Манн пропонує використовувати спеціальний еластичний одяг, винайдений кілька років тому, щоб кістки і м’язи залишалися в тонусі, поки астронавт займається повсякденною активністю.

«Якщо забезпечити уніформу спеціальними еластичними ременями, які з’єднують, скажімо, ваші ноги з верхньою частиною тулуба, можна викликати постійну напругу по всьому тілу», — говорить Манн.

Астронавти також піддаються ризику опромінення радіацією з космосу з різних джерел, включаючи сонячні бурі, але можуть захистити себе, надягаючи свої скафандри. Якщо кістковий мозок астронавта піддасться
впливу радіації, це скоротить постачання білих кров’яних клітин і тромбоцитів у тіло. Втім, вже розроблені ліки, які стимулюють кістковий мозок збільшувати вироблення цих життєво важливих елементів.

Психологічні проблеми життя в космосі трохи перебільшують, вважає доктор Манн.

«Астронавти будуть зайняті, буде багато підтримки, вони не будуть самотні», — говорить він.
До того ж у них буде важливе завдання.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button