Всесвіт

Як може виглядати горизонт подій Стрілець А

Найбільший об’єкт у нашому нічному небі дуже далеко – він невидимий для нас. Об’єктом є надзвичайно масивна чорна діра (SMBH) в центрі нашої галактики Чумацький Шлях, яка зветься Стрілець А. Але незабаром у нас може бути зображення горизонту подій цього об’єкта. І цей знімок може стати викликом загальної теорії відносності Ейнштейна.

Ніхто ніколи не бачив горизонт подій чорної діри. Сильний гравітаційний вплив запобігає одержання якої-небудь інформації. Горизонт подій – це точка неповернення. Але ми близькі до того, щоб отримати зображення горизонту подій об’єкта Стрілець А, завдяки Телескопу Горизонту Подій (Event Horizon Telescope або EHT).

EHT – це міжнародне співробітництво, націлене на дослідження безпосереднього оточення чорної діри. Це не один телескоп, а пов’язана система радіотелескопів по всьому світу, яка працює разом з використанням інтерферометрії. Вимірюючи електромагнітну енергію з області, що оточує чорну діру, кількома радіоканалами в декількох місцях на Землі, можна отримати певну інформацію про властивості джерела.

Дослідники з EHT сподіваються, що їх спостереження в кінцевому підсумку нададуть знімки інтенсивних гравітаційних ефектів, які ми очікуємо побачити поблизу чорної діри. Вони також сподіваються виявити деяку динаміку при дослідженнях поблизу об’єкта, оскільки речовина в акреційному диску досягає релятивістської швидкості.

Проект EHT збирав дані про чорні діри в галактиці M87 в центрі сузір’я Діви протягом чотирьох років, до квітня 2017 року. У даний момент команда з 200 вчених та інженерів все ще аналізує отримані дані.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button