Поради

Як заварити знаменитий чай Да Хун Пао

Да Хун Пао (Великий Червоний Халат) славиться яскравим смаком, який неможливо сплутати з іншими чаями, а також ефектом «чайного сп’яніння». Недарма він входить до переліку знаменитих чаїв Піднебесної. Це бірюзовий сорт або улун – щось середнє між зеленим і чорним чаєм.

Оскільки для європейців улуни – екзотика, мало хто знає, як заварити чай Да Хун Пао правильно. У цій статті розповімо про тонкощі приготування знаменитого сорту.

Заварюйте Да Хун Пао китайським методом

Як звикли робити європейці? Засипати чай у заварник, залити водою и пити через 5 хвилин. Китайці використовують метод проток. Виглядає це приблизно так: засипати чай, залити гарячою водою, почекати від 15 секунд, розлити напій по чашках і повторювати процедуру знову і знову. Якісний сорт витримує до 12 таких проток, тому навіть невеликої порції вистачає на всю сім’ю або компанію. Дуже економно.

Правила заварювання Да Хун Пао:

  1. Обдаємо посуд окропом. Підійде заварник зі скла, порцеляни, глини. Найкомфортніший варіант – сучасний ізіпот. Він складається з внутрішньої і зовнішньої колби, куди настій виливається після натисненням кнопки. Чаїнки утримує фільтр, це зручно. В такому заварнику можна готувати будь-який чай, як улуни, так і чорні, зелені або трав’яні сорти.
  2. Засипаємо улун у заварник, знадобиться приблизно 2 чайні ложки на 150-200 мл. Але суворих правил немає, можна експериментувати.
  3. Заливаємо водою 90-95°C, не крутим окропом. Щоб отримати воду підходящої температури, після того, як чайник закипів, дайте йому охолонути 5 хвилин. Вода повинна бути м’якою, мінеральна не підійде, водопровідну обов’язково відстоювати і кип’ятити. Але краще фільтрована, джерельна або бутильована.
  4. Чай першої протоки не п’ють. Просто злийте воду через кілька секунд, щоб змити з листя пил і дати чаїнкам розпаритися.
  5. Знову залийте воду і зачекайте 15-30 секунд. Цей чай вже повноцінний Да Хун Пао. Просто повторюйте протоки, регулюючи час витримки на свій смак. З кожним разом настоювати доведеться трохи довше.

Не бійтеся експериментувати. Можливо, вам сподобається більш насичений улун або навпаки – легкий настій. Тільки пийте Да Хун Пао без цукру, щоб краще відчути глибину смаку. Цукерки, тістечка та інші солодощі зіпсують смак чаю.

Великий Червоний Халат розкривається у піалі новими відтінками смаку з приємною димною ноткою. Він поліпшує роботу мозку, корисний для очищення крові, серця, печінки, травлення та схуднення. Взагалі китайці впевнені, що якісні чаї – це не лише задоволення, але й чудові засоби для лікування хвороб та профілактики.

На тему ефекту сп’яніння Да Хун Пао можна сперечатися нескінченно. Це особливий стан, нічого спільного з алкогольним. Улун огортає затишком і релаксом, стреси і переживання залишаються у минулому, приходить ясність розуму і поліпшується концентрація. Він покращує пам’ять та концентрацію, надихає, дарує впевненість у своїх силах.

Варто спробувати – незабутні враження!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button