Всесвіт

Виявлено каскад радіосигналів, що випускаються чорною дірою в Чумацькому Шляху

Вчені виявили щось дивне, що виходить з центру нашої галактики. За словами дослідників, таємничий сигнал виходить від надмасивної чорної діри в центрі нашої галактики.

Дослідники з Університету Кейо вважають, що цей сигнал виникає, коли акреційний диск навколо чорної діри спалахує і випускає надзвичайно швидко обертові радіоспалахи. Згідно з дослідженням, опублікованому в журналі The Astrophysical Journal Letters, ця гіпотеза дає нам уявлення про неймовірний хаос, що панує в ядрі нашої галактики.

Мерехтливі сигнали не зовсім нове для науки явище — вчені і раніше виявили потужні, повільніші спалахи. Але завдяки масиву радіотелескопів ALMA, вчені нарешті можуть виявити набагато більше сигналів, ніж коли-небудь.

«На цей раз, використовуючи ALMA, ми отримали високоякісні дані про зміну інтенсивності радіохвиль за 10 днів, сеансами по 70 хвилин в день», розповів провідний автор Юхей Івата. «У результаті ми виявили дві тенденції: сигнали ділилися на квазіперіодичні варіації з типовою шкалою часу 30 хвилин і часові, повільні варіації».

За словами професор університету Кейо Томохару Ока, це випромінювання може бути пов’язано з деякими екзотичними явищами, що відбуваються у безпосередній близькості від надмасивної чорної діри. Найімовірніше, коливання відбуваються з-за запаморочливо швидкого обертання газу навколо горизонту подій чорної діри. Ця обставина допомагає пояснити, чому астрономам так важко спостерігати безпосередньо самі діри.

«В цілому, чим швидший рух, тим складніше сфотографувати об’єкт», пояснив Ока.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button