Поради

Яка Температура Має Бути в Холодильнику: Поради Від Спеціалістів

У наш час досить складно уявити побут сучасної людини без користування холодильником. Техніка для охолодження допомагає у збереженні куплених про запас чи приготовлених на декілька днів продуктів постійно свіжим та на протязі тривалого терміну. Багато тут буде залежати і від самого споживача. Від того, як розмістити продукти та їжу у різних зонах холодильника, який самий оптимальний температурний режим у ньому встановити, залежить, на скільки тривало продукти зможуть там зберігатися. Для цього кожному користувачу важливо знати, яку температуру треба встановити на щодень у морозилці та холодильній камері.

Базові принципи

В процесі експлуатації передбачено спеціальні стандарти по температурі, яким кожен холодильник має чітко відповідати. Споживач може самостійно регулювати температурний режим у холодильній чи морозильній камері, при цьому, мінімальний / максимальний поріг, встановлений виробником, подолати неможливо.

Враховуючи те, що різноманітні продукти зберігаються за мови різних температур, холодильник повинен надавати таку можливість. Відповідно, існують певні рекомендації та інструкції щодо дотримання порядку заповнення камер техніки для охолодження.

У морозильній камері оптимальним температурним режимом можна вважати від – 6 до – 24 градусів. Всі передбачені режими в роботі морозильної камери графічно позначаються за допомогою зірочок на панелі управління. Кожна з них означає зниження на кілька градусів температури. Оптимальний температурний режим у морозилці, що є усталеною нормою для всіх сучасних холодильників, становить до -18 градусів. У морозильних камерах також передбачено встановлення режиму зі швидкого заморожування, за якого температура може знизитись до – 22 градусів.

Зону свіжості можна віднайти не у кожній холодильній установці. В останні роки на неї є попит, тому виробники розміщають цю зону у своїх моделях частіше. Особливості такого відділення полягають у тому, що температура тут може коливатись від 0 до +1 градуса. Такий режим дозволяє повністю зупинити розмноження мікроорганізмів, при цьому продукти не зазнають повної заморозки, а тільки охолоджуються, при цьому чудово зберігають свої вітаміни, мінерали, інші корисні властивості. Також абсолютно не втрачається смак, колір чи запах. Подібна камера відмінно підходить для поміщення на зберігання різноманітних продуктів, перед усім таких, як:

 • м’ясо;

 • риба (червона та чорна ікра скоріше виняток);

 • ковбаси;

 • рибні напівфабрикати;

 • сири та молочна продукція;

 • овочі, фрукти та зелень.

Всі зазначені у переліку продукти повинні перебувати у герметичному пакуванні.

На наступній полиці від зони свіжості температура може коливатись у межах +2 – +4. Тут можуть недовго зберігатись напівфабрикати, ковбаси, риба, молочка та кондитерські вироби, яйця. На дверцятах холодильного обладнання, навпроти полиці, влаштовано відділення для зберігання яєць.

Всередині холодильної камери температурний режим буде підтримуватись десь на рівні +3 – +6 градусів. Це створює оптимальні умови для того, щоб зберігати супи, овочі, соуси, хліб та низку інших продуктів. Внизу холодильника розміщуються полиці та ящики для зберігання коренеплодів, а також овочів чи фруктів. Температура у цьому випадку також має бути встановлена у межах 8 градусів. Це максимально допустимий режим температур для повноцінного функціонування холодильної камери.

Як правильно зберігати продукти та їжу в холодильниках?

Для того, щоб розуміти, який рівень температури має бути встановлений у холодильній камері, потрібно знати, в яких умовах слід зберігати різноманітні види їжі та продуктів. Виробниками побутової техніки встановлена оптимальна температура для збереження різних видів продуктів. Зокрема, м’ясо добре зберігається від +1 до +3 градусів. В таких умовах воно не замерзає і не так швидко псується. Якщо зробити температуру вищою, то цей продукт швидше пропаде, а якщо нижче, то воно замерзне і після розморожування стане менш смачним та соковитим.

Ковбаса та вироби з ковбаси віддають перевагу температурному режиму від +2 до +5 градусів. Готові страви кулінарії краще зберігати від +2 до +4 градусів. Супи або інші страви на воді слід зберігати за умови досягнення +4 – +5 градусів. За більш низьких показників вони можуть замерзнути.

Овочі віддають перевагу вищим температурам, від +4 до +6 градусів. Варені овочі краще зберігати за температури +3 – +5, щоб вони не втратили своєї харчової цінності.

Для того, щоб зберегти молочні продукти, такі як кефір, сир, сметана, молоко чи олію, слід встановити у холодильнику температуру від +1 до +5 градусів. У такому ж температурному діапазоні зберігаються і яйця, крім перепелиних – від 0 до +3 градусів.

Морепродукти та риба люблять температуру від +2 до +4 градусів, вже приготовлені від +4 до +6.

Екзотичні фрукти не рекомендується тримати у холодильнику, бо вони люблять тепло. Інші фрукти зберігаються від +4 до +8 градусів.

Ідеальними умовами для зберігання сирів стануть від +3 до +5 градусів, залежно від сорту, жирності та твердості.

Хлібні та кондитерські вироби краще тримати у холодильнику від +3 до +5 градусів. При зниженні температурного режиму хліб стане черствим, у разі підвищення – покривається пліснявою. Вироби зі згущеним молоком, кремами, вершками або сиром можуть довго зберігатися від -1 до +3 градусів.

Майонези, кетчупи, гірчиця можуть зберігатись від 0 до +6 градусів у закритій упаковці, а після відкриття – від +1 до +4 градусів. Підсумовуючи наведені дані, для зберігання більшості продуктів необхідно встановити оптимальний температурний режим: від +2 до +5 градусів.

У різних частинах установки для повного охолодження підтримується абсолютно різна температура. Передбачено це для того, щоб без проблем можна було зберігати одночасно зовсім відмінні за своїм складом продукти. При цьому, всі продукти рекомендовано зберігати лише ретельно упакованими. Такий підхід унеможливить їх псування в результаті циркуляції повітря. Також це виключити поширення небажаних запахів на інші продукти, не допустить вбирання чужих ароматів.

Не слід складати дуже щільно різноманітні продукти. Це досить сильно заважає вільній циркуляції повітря та істотно порушує роботу устаткування. Якщо ретельно та повністю дотримуватися всіх цих простих та нехитрих порад, при цьому правильно розташовувати продукти всередині техніки, їжа ніколи не пропаде протягом усього терміну її зберігання.

Як перевірити температуру?

Всі користувачі побутовою технікою бажають знати, який температурний режим у них встановлений при зберіганні їжі та продуктів. Це необхідно постійно відстежувати з метою:

 • перевірки справності холодильника;

 • коли є сумніви у відповідності обраного температурного режиму по відношенню до продуктів, які там знаходяться;

 • для повноти розуміння того, чи достатньо холоду в камері для зберігання тих або інших продуктів.

У сучасних моделях кращих виробників холодильників на корпусі розміщений спеціальний дисплей, на якому відображається температура. Тому у користувача завжди є можливість виставити потрібний температурний режим з доволі високою точністю, як правило, до одного градуса.

У застарілих моделях передбачені тільки механічні регулятори температур. Для того, щоб знати, який температурний режим всередині камери, необхідно там розмістити звичайний термометр. Для цього, при вимірюванні, достатньо покласти термометр на суху тарілку, поставити її на середню полиці і залишити там на 10 хвилин.

Таким саме чином можна взнати точну температуру у любій зоні холодильника. Елементарне виконання зазначених правил допоможе зберігати продукти як можна довше без втрати смакових якостей, економити електроенергію та суттєво продовжити строки експлуатації холодильника. Для того, щоб техніка довго служила Вам, рекомендуємо:

 • не ставити в холодильник продукти чи їжу, яка ще гаряча, особливо це стосується супів;

 • при користуванні технікою не залишати двері надовго відчиненими;

 • не лінуватись та постійно прибирати всередині холодильника;

 • на постійній основі не наставляти занадто сильне охолодження в обох камерах, в такому разі холодильник буде працювати постійно без відпочинку, що потім негативно вплине на строки його експлуатації та суттєво збільшить витрати на електроенергію;

 • підготовлені до заморозки овочі, фрукти ягоди краще розфасовувати у спеціальні пакети із застібками, такий спосіб зберігання відрізняється компактністю, а також у випадку непередбачуваного розмерзання, ніщо не потече;

 • не забувати, в залежності від типу системи охолодження, час від часу проводити повне розморожування холодильника.

Правильне використання холодильника в сукупності з оптимальними температурами допоможе тривалий час зберігати там продукти, в рази продовжить терміни експлуатації техніки, а також зберегти нерви та власні заощадження. У разі виходу побутової техніки з ладу пропонуємо звернутись до сервісного центру. Наші спеціалісти оперативно та за доступними цінами проведуть ремонт холодильника у вас вдома в будь-який зручний час.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button