Поради

Які ліки не можна вживати водіям

В інструкції до деяких ліків зазначено, що препарат не можна вживати людині за кермом, але відвідувач аптеки не завжди ретельно вивчає рекомендації. Згідно зі статистикою, частка аварій, які сталися через вживання водієм ліків, складає до 8%. Банальна валеріана може спричинити гальмування реакції та призвести до ризикованої ситуації на дорозі. Тож, купуючи препарати в аптеці, водію варто впевнитися в сумісності таблеток з можливістю сісти за кермо.

Які препарати гальмують реакцію

Саме ліки, які заважають швидко реагувати на зміни у зовнішньому середовищі, складають групу найбільш потенційно небезпечних. Водіям варто бути особливо обачними під час їх вживання.

Антигістамінні препарати

Ліки проти алергії підвищують якість життя людей, які страждають від чхання, набряків та кропив’янки в міжсезоння. Розрізняють три групи антигістамінних засобів:

  • першого покоління типу «Димедролу» — неодмінно викликають відчуття слабкості та бажання поспати;
  • другого покоління — типові представники на кшталт «Лоратидину» не зумовлюють сонливості та вповільнення реакції;
  • третього покоління, зокрема, «Ранітидин» — дають стійкий ефект та не впливають на здатність фокусуватися.

Тож для водія ризикованим є вживання лише препаратів першої групи. Антигістамінні таблетки без побічного ефекту, як-от сповільнена реакція, доступні в аптеці https://apteka-ds.com.ua/.

Седативні засоби

Багато людей часто призначають собі заспокійливі препарати самостійно. Ненаркотичні засоби продаються без рецепта, тому доступні кожному. Але водіям слід взяти до уваги: навіть препарати рослинного походження здатні зробити людину млявою.

Підвищену небезпеку створює одночасне вживання заспокійливих та протиалергійних засобів. Перед вживанням седативних ліків треба з’ясувати побічні ефекти та за потреби уникати поїздок за кермом. Важливо не перевищувати дозування.

Препарати для зниження тиску

Коли тиск «скаче», взагалі не рекомендовано сідати за кермо, бо самопочуття в такий момент непередбачуване. Ризик зростає при вживанні великої дози препарату на кшталт «Адельфану». Різке падіння тиску призводить до запаморочення, що життєво небезпечно для людини за кермом.

У дні, коли стан судин нестабільний, краще відмовитися від кермування взагалі. Якщо проблеми з тиском регулярні, сімейний лікар допоможе підібрати препарат, який можна приймати на постійній основі без ризику запаморочень та порушення координації.

Правила вживання ліків водіями

Препарати для людей, які регулярно сідають за кермо, повинен призначати лікар. Якщо є потреба купити лікарські засоби самостійно, не буде зайвим проконсультуватися з провізором та попередити про свій статус водія. Варто уважно прочитати інструкцію, звернувши особливу увагу на протипоказання. Обов’язковим є дотримання рекомендацій з дозування та тривалості вживання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button