Людина

Якщо ви любите природу, то це “записано” у ваших генах

Виявилося, що любов до прогулянок на природі — спадкова риса. До такого висновку прийшли вчені з Національного університету Сінгапуру.

Image by cocoparisienne from Pixabay

Дослідники опитали 1153 пари близнюків у реєстрі TwinsUK про те, як вони сприймають природу. Вони попросили братів і сестер оцінити своє бажання бути на природі, а також розповісти, як часто вони відвідують парки, сади, заповідні зони.

Автори виявили, що ідентичні близнюки, які поділяють майже 100% генів, були більш схожі один на одного у своєму ставленні до природи і в тому, як часто вони відвідували парки. А різнояйцеві близнюки, які поділяють близько 50% свого генетичного матеріалу, показали інші результати.

Спадковість варіювалася від 46% для любові до природи до 34% для частоти відвідувань парків, що свідчить про помірний вплив генетики на те, як люди сприймають природу. Однак фактори навколишнього середовища пояснювали більше половини відмінностей між окремими людьми.

Наприклад, люди, що живуть у великих містах, як правило, отримували менше позитивних вражень від природи. Цікаво, що вчені припустили, що роль генів знижувалася з віком. Ймовірно, коли люди старіють, унікальні умови навколишнього середовища починають відігравати велику роль.

Раніше вже було виявлено, що час, проведений на природі, покращує психічне благополуччя. Але, швидше за все, різні люди по-різному сприймають з цього часу користь. Це дослідження дає перші докази генетичного компонента як нашої схильності до природи, так і нашої схильності відвідувати природні простори.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments