Здоров'я

Яким боком носити медичну маску до обличчя

Суперечок про те, білою або кольоровою стороною надягати медичну маску — чимало, але правильний варіант — один.

Woman Wearing and Holding Protective Medical Mask
Фото Від esthermoreno

Білою або кольоровою стороною до обличчя надягати медичну маску? Від цього нехитрого питання, відповідь на який ви знайдете нижче, залежить ефективність захисту.

Попри створення навіть не однієї, а відразу декількох вакцин від коронавірусу і початку вакцинації від COVID-19 у багатьох країнах світу, захисні маски поки нікуди не йдуть. І досі, попри масочний режим є частиною нашої рутини вже майже два роки, далеко не всі знають, яким боком правильно носити маску.

Яким боком правильно носити медичну маску

Якщо не вдаватися в подробиці, як правильно носити маску, то колір сторони значення не має. Єдине, за чим важливо стежити — тільки за тим, щоб не переплутати верх (там, де дротяний фіксатор для перенісся) і низ маски. Спокійно носите маску тією стороною, яка вам зручна. Але існують початкові властивості у деяких медичних масок, які вказуються на пакуванні, і яким варто слідувати.

Коли сторони маски відрізняються кольором, то до обличчя повинна прилягати світліша і гладка сторона, а кольорова — це зовнішня частина захисту. Пов’язано це зі структурою маски. Ті, які одного кольору з обох сторін, мають двошарову структуру, в якій внутрішній фільтруючий елемент розміщений між двома однаковими зовнішніми. У кольоровій масці шару три й вони різні — кольоровий зовнішній є відразливим вологу, середній відповідає за фільтрацію і затримування шкідливих частинок, а внутрішній світлий забезпечує вбирання вологи при диханні.

Таким чином, якщо надіти тришарову кольорову маску неправильно, зовнішнім шаром, то  при диханні частинки будуть розлітатися в сторони, а розташована ззовні внутрішня частина навпаки, стане «притягувати» до себе всі частинки з повітря. Природно, ні про який ефективний захист в такій ситуації не може бути й мови.

Як правильно носити медичну маску, щоб вона захищала:

  • медична маска повинна ретельно закріплюватися, щільно закривати рот і ніс, не залишаючи люзів;
  • намагайтеся не торкатися поверхонь медичної маски при її знятті, якщо ви її торкнулися, ретельно
  • вимийте руки з милом або обробіть спиртовим засобом;
  • вологу або відволожену медичну маску слід змінити на нову, суху;
  • не використовуйте повторно одноразову медичну маску;
  • використану одноразову медичну маску слід негайно викинути у відходи.

Коротке резюме:

Якщо на упаковці маски не вказано, як її носити, то носити можна будь-якою стороною, але користуючись правилами: особливо важливо не плутати верх і низ — прилеглу до перенісся частина відрізняє вбудований фіксатор, за допомогою якого маску щільно притискають до обличчя.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button