Екологія

Північний Льодовитий океан нагрівається набагато швидше, ніж були впевнені вчені

Згідно з новими дослідженнями, Північний Льодовитий океан нагрівається з початку 20-го століття. Тобто, цей процес почався десятиліттями раніше, ніж припускали дослідники, і чим можна було припустити за допомогою спостережень.

Iceberg in Arctic Ocean
Фото Від Jupiterimages

Нове дослідження показало, що просування теплої води Атлантичного океану, що тече в Арктику (явище, відоме як «атлантифікація»), призвело до підвищення температури води в Арктиці в досліджуваному регіоні приблизно на 2 градуси Цельсія. Так триває приблизно з 1900 року.

Франческо Мускітелло, автор дослідження та доцент кафедри географії Кембриджського університету, сказав, що результати викликають занепокоєння. Здається, що в моделях, які вчені використовують для прогнозування зміни клімату, може бути вада.

“Північний Льодовитий океан нагрівається набагато довше, ніж ми думали раніше, — заявив Мускітелло. – І це турбує з багатьох причин, особливо тому, що кліматичні моделі, які ми використовуємо для складання прогнозів майбутньої зміни клімату, як з’ясувалося, насправді не моделюють такі зміни».

Дослідники спостерігали за морськими відкладеннями в протоці Фрам, де Атлантичний океан зустрічається з Арктикою на схід від Гренландії, щоб відновити дані за 800 років. Вони малюють довшу історичну картину того, як Атлантична вода потрапляє в Арктику. Автори роботи написали, що морські відкладення — це «природні архіви», в яких записані дані про минулі кліматичні умови.

Дослідники виявили, що температура і солоність води в океані залишалися досить постійними до 20 століття, а потім раптово їх показники збільшилися.

“Судячи з реконструкцій, відбулося істотне збільшення перенесення тепла і солі з Атлантичного океану в Північне море на початку 20-го століття, що погано моделюється [кліматичними моделями]» – зізнався Ронг Чжан, старший науковий співробітник відділу геофізичної гідродинаміки NOAA.
При цьому, Мускітелло підкреслив, що, якщо в цьому підвищенні і є роль людини, то взагалі невідомо, яка вона. Для з’ясування цього потрібні додаткові дослідження.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button