Здоров'я

Без антибіотиків: Розроблено щадний препарат для лікування туберкульозу

Вчені розробили препарат, який стане простою альтернативою антибіотиків при лікуванні туберкульозу. Унікальне поєднання не тільки менш токсичне, але і знижує ризик виникнення стійкості до нього хвороботворних бактерій.

Без антибиотиков: Разработан щадящий препарат для лечения туберкулёза

В університеті Манчестера група вчених змогла розробити формулу, яка стане основою для створення унікального препарату для лікування туберкульозу. Нове з’єднання, як виявилося, менш токсичне, ніж звичні антибіотики, а також обіцяє стати більш дієвим за рахунок того, що не впливає на бактерії. Принцип дії препарату полягає у відключенні або частковому пригніченні захисних функцій вірусу, що дає можливість імунній системі самостійно впорається із запаленням. У випадку з антибіотиками, ліки вбивають мікроорганізми, негативно діє на інші органи людини, а також з часом стає менш ефективним у боротьбі з туберкульозом через виникнення резистентності, тобто стійкості бактерій до препарату.

Розробка вчених вже пройшла успішні клінічні випробування на тваринах, тому експерти не сумніваються, що незабаром медицина почне використовувати в лікуванні туберкульозу не агресивні для організму антибіотики, а щадну альтернативу.

Кнопка «Наверх»