Земля

Японія будує 400-кілометрову бетонну стіну, призначену для захисту від цунамі

Людям здавна відомий один принцип – якщо не хочеш пустити кого-небудь куди-небудь, то побудуй навколо цього високу і міцну стіну. Керуючись цим принципом і тримаючи в пам’яті наслідки землетрусу і хвилі цунамі в 2011 році, яка обрушилася на північно-східне узбережжя і послужила причиною аварії на атомній електростанції Фукусіма, уряд Японії приступив до спорудження стіни, висотою з п’ятиповерховий будинок, гігантського хвилеріза, довжиною більше 400 кілометрів, який повинен захистити прибережні райони від руйнівних цунамі.

01-04-15-foto-600x364-2

Проект будівництва стіни-хвилеріза оцінюється в суму 820 млрд ієн (6.8 мільярда доларів). Це і досить непривабливий вигляд бетонних бар’єрів, що зводяться, послужило причиною вельми серйозної критики даного проекту. Деякі фахівці вважають, що будівництво стіни завдасть величезної шкоди морській флорі і фауні, торкнеться риболовецької галузі і зробить негативний вплив на туризм. Крім цього, стіна в будь-якому випадку не зможе забезпечити стовідсотковий захист людей і будов від цунамі, в будь-якому випадку при виникненні загрози цунамі населенню прибережних районів доведеться евакуюватися вглиб країни.

Досить негативне ставлення до будівництва 12,5 метрової стіни-хвилеріза висловлюють саме жителі прибережних районів, яких вона, ця стіна, і повинна начебто захищати. “Те, що робиться в дійсності, дуже нагадує тюремну стіну” – розповідає Кезутоші Музеші (Kazutoshi Musashi), житель селища Осабе, – “Ми абсолютно не потребуємо таких стінах, в разі необхідності ми просто поїдемо вглиб країни або переберемося на більш піднесені місця “.

Читайте також: Плавучій атомній електростанції не страшні цунамі

Однак існують і деякі факти, які говорять на користь будівництва такої грандіозної споруди, що вона хоч якось зможе захистити узбережжя від цунамі, а в процесі її будівництва вже створено і буде створено достатньо велику кількість робочих місць, що повністю вписується в програму підтримки будівельної галузі, що втілюється в життя нинішнім урядом Японії. Ще одним фактом, що говорить на користь будівництва хвилеріза, є те, що переважна більшість з 18500 людей, загиблих або зниклих безвісти в подіях 2011 року, не змогли почути або не звернули уваги на попередження і заклики до евакуації.

Натхнення: dailytechinfo.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button