Людина

Вчені пояснили, чому маленькі діти люблять дивитися телевізор

Дослідники з’ясували, що любов малюків до телевізора залежить від їх темпераменту. Реакції, які протікають в мозку дітей молодших, аніж рік, дозволяють передбачити, наскільки їм сподобається перегляд програм і як швидко вони засвоюють інформацію з них.

©Yoshihide Nomura

Дослідження провела група з Університету Східної Англії і Лондонського університету Бірбека, щоб з’ясувати, як маленькі діти реагують на нову інформацію і чому одних тягне дізнаватися нове, а інших — ні. За допомогою ЕЕГ вчені проаналізували мозкову активність 48 дітей у віці 10 місяців, поки ті дивилися повторюваний 40-секунд уривок мультфільму.

Вони спостерігали за тим, як діти реагують на сам ролик і на раптові вставки з зображенням, де чергувалися чорні і білі квадрати. Результати опубліковані в журналі Infancy.

Група очікувала, що з кожним новим запуском відео перестане привертати особливу увагу, діти будуть реагувати на нього все спокійніше і почнуть помічати «шахівницю». Але виявилося, що деякі з них реагують на неї майже відразу — ще до того, як повністю подивляться мультфільм, — в той час як інші не фокусувалися на ній навіть після декількох роликів поспіль. Вчені з’ясували, що темперамент дитини безпосередньо впливає на його здатність і бажання знаходити і засвоювати інформацію, а ступінь телевізійного впливу залежить від характеру малюка.

Автор дослідження доктор Теодора Гліга зі Школи психології Університету Східної Англії додала, що когнітивні здібності і вміння концентрувати увагу у дітей були на різних рівнях розвитку. Вона зазначила, що існують теорії, які пояснюють це: одні припускають, що, деякі малюки просто шукають менше способів стимулювати мозок, а інші — що більш активні діти швидше обробляють інформацію, і це змушує їх шукати щось нове частіше. Поточна робота показує, що в появі цих відмінностей певну роль грає бажання пізнавати світ.

Як змінювалися зображення під час експерименту / © Infancy

Щоб доповнити дослідження, вчені попросили батьків або опікунів заповнити невелику анкету, в якій запитували, якою була реакція дітей на звуки або яскраві картинки і як довго вони затримують свою увагу на них. Це просили зробити двічі: під час експериментів і через шість місяців по тому.

З’ясувалося, що реакції дітей на шахову дошку під час дослідів фактично передбачили, як ті будуть ставитися до телепередач через півроку.

«Наші висновки навряд чи можна пояснити раннім впливом — батьки повідомили, що тільки невелика група 10-місячних дітей дивилася телешоу», — говорять учені.

За словами авторів, їх дослідження допомагає зрозуміти, як середовище, в якому росте дитина, впливає на її здатність до навчання, когнітивні здібності і тягу до нового. Єлена Серена Піккарді з Лондонського університету розповіла, що група планує далі займатися цією темою. Нова робота буде присвячена пошуку відповіді на питання, звідки беруться індивідуальні відмінності у дітей.

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»