Людина

5 міфів про старіння

У той час як старіння є природним процесом серед усіх живих організмів, багато людей побоюються його невизначеності. Поширене неправильне уявлення про старість, звичайно, тільки додає хвилювань. Перед вами п’ять міфів, в які ви повинні перестати вірити:

1. Літні люди не цікавляться сексом

Згідно з останнім опитуванням National Poll on Healthy Aging (NPHA), більшість американців вікової групи 65-80 років вважають, що секс займає важливе місце в їхньому житті. Майже дві третини респондентів повідомили, що вони зацікавлені в сексі.

Порушення функцій органів можуть виникати через вікові проблеми зі здоров’ям або через використання ліків, що, звичайно ж, знижує частоту сексуальної активності, але, незважаючи на це, присутні також деякі фактори, які можуть навіть збільшити сексуальне задоволення в літньому віці.

2. Все вирішують гени

«Як ви живете своїм життям, що їсте, і, найголовніше, як ви думаєте має більший вплив, ніж гени», – говорить лікар Крістофер Калапай. «Ваші гени можуть змінюватися залежно від дієти, фізичних вправ, медитації і впливу хімічних речовин. Ваш генетичний код створений для вас».

Наприклад, якщо у людини є генетична схильність до хвороби Альцгеймера, вона не повинна ігнорувати змінювані фактори ризику, такі як фізична активність, психічна неактивність, куріння, ожиріння і т. д., які можуть мати величезне значення в довгостроковій перспективі.

3. Коли ми старіємо, мозок припиняє виробництво нових клітин

Недавнє дослідження показало, що нові клітини утворюються в головному мозку людини мінімум до 70 років. Вчені також виявили в усіх вікових групах однакові обсяги гіпокампу, що відповідають за емоції і когнітивне мислення.

На думку дослідників, причина, по якій деякі люди відчувають зниження мозкової активності в міру старіння пояснюється зниженням кровотоку. Для зниження ризику когнітивного спаду, безсумнівно, важлива розумова та фізична активність.

4. Літнім людям не можна займатися спортом

Фізична активність настійно рекомендується людям будь-якого віку. Літнім людям також потрібні регулярні вправи з адекватними навантаженнями і заходами обережності. Все це сприяє зниженню ризику падінь, запобігання втрати кісткової тканини і м’язів, поліпшення симптомів таких хвороб, як діабет і багато іншого.

«Існує міф про те, що постаріти значить стати немічним», – говорить д-р Чханда Дутта, керівник відділення клінічної геронтології Національного інституту з проблем старіння. «Це неправда. Деякі люди в свої 70, 80 і 90 років все ще бігають марафони».

5. З віком люди неминуче стають сумними або пригніченими

За словами д-ра Роберта Роки, депресія в старості часто викликана втратою.

«Вони втрачають близьких або друзів, вони втрачають роботу, йдуть на пенсію, їх фізична сила знижується і вони не можуть робити стільки справ, скільки раніше».

Однак він додав, що це не норма старіння, оскільки літні люди не більш схильні до депресії, ніж молоді.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button