Земля

У Китаї вперше випробували безпілотник для спостережень за тайфунами (відео)

Китайський Wing Loong-10, який пройшов перше випробування прямо під час тайфуну, який звалвся на Азію, допоможе фахівцям поліпшити свої прогнози.

Супутник NASA Aqua зробив зображення тайфуну «Сінлаку» 1 серпня, який утворився недалеко від острова Хайнань, в Південно-Китайському морі / © NASA Worldview

Азійсько-тихоокеанський регіон, а також частина Південно-Східної Азії особливо схильні до різних природних катаклізмів, зокрема тропічних штормів, цунамі, злив і так далі. Щорічно в Азії формуються в середньому 25-30 тропічних циклонів, які згодом завдають удар по країнах, які розташовані там.

Цей рік, звичайно, не став винятком: рано вранці 1 серпня в Південно-Китайському морі, в північно-західній частині Тихого океану, недалеко від китайського острова Хайнань, зародився тропічний шторм «Сінлаку» (Sinlaku). Спочатку тайфун був зосереджений близько 18,9 градуса північної широти і 108,4 градуса східної довготи – приблизно в 174 морських милях на північ від міста Дананг, В’єтнам.

Потім «Сінлаку» рухався на північний захід зі швидкістю 28 кілометрів на годину, пориви вітру досягали 65 кілометрів на годину. За останніми даними, шторм приніс зливи, повені та руйнування в Таїланд, Китай і В’єтнам.

Саме в цей час китайські фахівці вирішили випробувати новий високогірний безпілотник Wing Loong-10, який збираються залучити до спостережень за тайфунами. БПЛА вилетів з аеропорту Боао в Хайнані, скинув 30 зондів з висоти 10 тисяч метрів в область тропічного шторму і провів його багатовимірне сканування за допомогою радара міліметрового діапазону, повідомило Центральне телебачення Китаю.

Відзначається, що дані спостережень за такими факторами, як температура, вологість, атмосферний тиск і гідрометеори (сукупність рідких або замерзлих частинок води) передали на землю в режимі реального часу. Але навіщо потрібні такі безпілотники?

Річ у тім, що тайфуни щорічно приносять Китаю 29,5 мільярда юанів (4,22 мільярда доларів) економічних втрат, а завдяки подібним БПЛА, які планують і далі запускати в рамках проєкту «Хайянь» для моніторингу погодних умов на морі, фахівці зможуть значно поліпшити прогнозування тропічних штормів.

Wing Loong-10, оснащений турбореактивним двигуном, побудувала китайська компанія Chengdu Aircraft Industrial (Group) Co. Ltd, вона знаходиться у веденні Державної корпорації авіаційної промисловості КНР (AVIC). У польоті цей безпілотник може проводити до 20 годин, максимальна швидкість – близько 290 кілометрів на годину.

Хоча Wing Loong-10 створили спеціально для спостережень за тайфунами, він також може брати участь у військових місіях, в тому числі проводити оптичну, електронну та збройну розвідку. Очікується, що в найближчі місяці відбудуться додаткові його випробування, щоб остаточно переконатися в придатності літального апарату.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments