Фото

Їсти, щоб жити, чи жити, щоб їсти: фотофікл про харчування бідних і багатих

hargreaves-levin-1 (Копировать)

Фотопроект «Power Hungry» від Генрі Харґрівза (Henry Hargreaves): сучасна Північна Корея

Епатажний фотограф Генрі Харгрівз (Henry Hargreaves) нещодавно презентував новий проект з промовистою назвою «Power Hungry». Зіставивши продукти, які можна побачити на столі правлячої еліти і бідняків, автор фотоциклу переконався, що одні їдять, щоб жити, в той час як інші живуть, щоб їсти.

hargreaves-levin-2 (Копировать)

Фотопроект «Power Hungry» від Генрі Харґрівза (Henry Hargreaves): передреволюційні роки у Франції

Читайте також: Світова гастрономічна статистика: хто що їсть

Генрі Харґрівз – відомий новозеландський фотограф, який прославився завдяки таким скандальним проектам, як “No Seconds” (серія знімків, на яких відображені останні тюремні обіди засуджених на страту вбивць) і «Deep-fried Gadgets» (сатиричний фотоцикл про сучасну культуру споживання). Відзначимо, що над проектом «Power Hungry» він працював у тандемі з нью-йоркським фуд-стилістом Кейтлін Левіном (Caitlin Levin). Раніше арт-дует порадував нас «їстівною» картою світу, викладеної з апетитних продуктів, тепер же глядачі можуть побачити «продуктові візитки» різних країн світу, але вже в іншому ракурсі.

hargreaves-levin-3 (Копировать)

Фотопроект «Power Hungry» від Генрі Харґрівза (Henry Hargreaves): сучасна Сирія

[ads2] Автори проекту переконливо доводять, що «харчова нерівність» існувало в світі протягом тисячоліть. Вони досліджують раціон харчування правителів і їхніх підлеглих, починаючи від епохи Стародавнього Єгипту і закінчуючи сучасною Північною Кореєю. На одній стороні столу виявляються багаті частування, які включають вишукані сири, м’ясні страви, вина, а на іншій – вода, грубий хліб і каша.

hargreaves-levin-4 (Копировать)

Фотопроект «Power Hungry» від Генрі Харґрівза (Henry Hargreaves): Стародавній Єгипет

Харґрівз і Левін демонструють вражаючий контраст між достатком і голодом, збалансованим раціоном еліти і мізерні проднабори мас. Харґрівз розповідає, що ідея проекту – подивитися на те, чим харчуються диктатори. У процесі вивчення архівних документів стало зрозуміло, що відмінності в минулому і сьогоденні мінімальні, країни з авторитарним режимом правління здавна використовували їжу як важіль управління суспільством, систематично пригнічуючи народи, моря голодом, влаштовуючи геноцид націй.

hargreaves-levin-5 (Копировать)

Фотопроект «Power Hungry» від Генрі Харґрівза (Henry Hargreaves): Римська імперія

Фотовиставка представлена у галереї «Air Circulation» в Брукліні (Нью-Йорк, США) і буде працювати до 4 січня 2015 року.

hargreaves-levin-6 (Копировать)

Фотопроект «Power Hungry» від Генрі Харґрівза (Henry Hargreaves): сучасна Америка

Натхнення: kulturologia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button