Головна / Всесвіт / Є тільки 2 способи уникнути зіткнення з астероїдом

Є тільки 2 способи уникнути зіткнення з астероїдом

Людство має тільки два ефективні методи, що дозволяють уникнути зіткнення з астероїдом. Про це розповіли вчені з НАСА і Лос-Аламоської національної лабораторії на прес-конференції Американського геофізичного союзу, повідомляє видання Gizmodo. На думку експертів, космічне тіло, що загрожує Землі, можна зіштовхнути з траєкторії або підірвати.

59d53bff3578ae806c83e65fe7807cfb

За допомогою комп’ютерного моделювання дослідникам вдалося з’ясувати, що астероїд може відхилити інший об’єкт, який зіткнеться з ним, наприклад космічний апарат, розігнаний до високих швидкостей. Однак якщо космічне тіло занадто велике, то необхідно використовувати ядерні боєголовки. Енергії, що виділиться при вибуху, буде достатньо, щоб розколоти або повністю знищити астероїд.

На даний момент не існує схвалених місій, які передбачали б створення космічного апарату з ядерною зброєю на борту, хоча фахівці продовжують розробляти підходи щодо запобігання зіткненню. Так, інженери працюють над проектом космічного корабля Hypervelocity Asteroid Intercept Vehicle. Він являє собою атомну бомбу, яка при вибуху відштовхує астероїд. Для цього необхідно знати, скільки потрібно ядерних зарядів для успішного досягнення мети.