Наука

Ультразвук в кілька разів збільшить термін зберігання донорської крові

Нова система дозволить у кілька разів збільшити термін зберігання крові в лікарнях. Про це йдеться в дослідженні вчених з Університету Луїсвілля.

Кожен рік донори здають кілька мільйонів одиниць крові, які зберігаються в спеціальних станціях. Зазвичай кров можна зберігати не довше шести тижнів після її здачі. Учені багато років намагаються знайти технології, які дозволять зберігати кров довше, наприклад, за допомогою консервантів на основі цукру, або спеціальних бактерій.

Нова розробка збільшення терміну зберігання крові в лабораторіях ґрунтується на ультразвукових технологіях і цукру. За допомогою ультразвуку вчені зможуть ввести молекулу трегалози з групи сахаридів в клітини крові, що дозволить запобігати їх деградації. Мікроскопічні бульбашки інертних газів за допомогою ультразвуку забезпечують цій системі здатність збільшувати кількість життєздатних клітин, які надалі можна гідратувати.

Така технологія дозволить збільшити термін зберігання крові з кількох тижнів до кількох років, зазначають розробники. При цьому технологія дозволяє не тільки уникнути деградації крові, але і відновлювати вже висохлі еритроцити.

Найближчим часом учені планують провести кілька нових лабораторних випробувань, після чого почати тестування на цій консервованій людській крові.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button