Наука

Кліматологи: Люди повинні бути готові пережити феномен «киплячої жаби»

Кліматологи, що представляють Каліфорнійський університет в Девісі, провели масштабне наукове дослідження, за підсумками якого заявили, що люди повинні бути готові пережити феномен «киплячої жаби». Мова йде про експеримент, який описує повільне зварювання тварини в окропі.

Так званий «ефект киплячій жаби» був проведений в XIX столітті. Суть експерименту полягає в припущенні того, що якщо бесхвосу земноводну тварину опустити в крутий окріп, вона відразу вистрибне, але якщо її помістити в холодну воду, а потім розпочати її повільно нагрівати, навколишнє середовище не буде сприйняте як небезпека, і жаба буде повільно гинути. Нове дослідження вчених підтвердила здатність людей адаптуватися до безпрецедентних змін клімату. За словами вчених, людина, що живе в XXI столітті, здатна підлаштуватися під навколишні умови, практично не розуміючи, що відбувається в реальності. Це справжній «ефект киплячої жаби», люди звикають до змін, яких потрібно уникати.

В основі дослідження лежить понад 2 мільярдів гео-розташованих твітів, опублікованих в період з березня по листопад 2014 2016 років. Вчені вивчили настрої користувачів, порівнюючи їх з інформацією про погоду і температури. Отримані дані фахівці порівняли з даними погодних умов в період з 1981 по 1990 роки. Виявилося, що людей цікавили виключно аномальні погодні явища. У разі, якщо температура хоч трохи відповідала сезону, нарікань не було. Вчені стверджують, що людина просто не помічає екстремальних змін навколо, оскільки орієнтується на даний період.

До речі, незвичайний експеримент з жабою був проведений в 1869 році на особинах з віддаленими мізками. Сучасні біологи впевнені, що якщо провести аналогічне дослідження на здорових тварин, результат буде прямо протилежним. Жаба, кинута у окріп, не зможе вистрибнути, а з води, температура якої поступово підвищується, як звичайна холоднокровна істота, спробує вибратися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button