Головна / Фото / Які розміри країн насправді (фото)

Які розміри країн насправді (фото)

Всі звикли до розмірів країн світу так, як вони показані на стандартній карті світу, яку показують на уроках географії та часто публікують у ЗМІ, так і створюється неправильний спосіб співвідношення території одних країн до інших.

Для того, що б показати, який світ насправді IT-фахівці Джеймс Талмейдж і Деймон Маніса створили проект True Size.

Какие размеры стран на самом деле

Насправді ж все зовсім не так. Якщо подивитися на реальні розміри країн, то територія Росії вже не здається такою вже великою порівняно наприклад з США, а Лівія порівняно з територією США не така вже й маленька, а от Ірак або Афганістан не такі вже й великі.

Какие размеры стран на самом деле

Китай же набагато більше США.

Какие размеры стран на самом деле

Якщо взяти наприклад всі країни Європи, які у Другій світовій війні виступила на боці Німеччини, то сукупна територія цих країн стає дуже значною.

Какие размеры стран на самом деле

Какие размеры стран на самом деле

На звичних всім картах світу, він показаний так, як його зобразив фламандський географ Герард Меркатор ще в XVI столітті. Але справа в тому, що його проекція світу спотворює реальні розміри країн (лінії довготи розташовані паралельно одна одній, хоча в реальності вони перетинаються на полюсах, — в результаті об’єкти біля полюсів виявляються набагато більше за розміром, ніж ті, що біля екватора).

Какие размеры стран на самом деле

На карті проекту True Size можна оцінити це спотворення. Зліва вгорі є вікно пошуку, куди вбивається назва країни, вона виділяється на карті і її можна перемістити на територію іншої країни, що б порівняти їх розміри.