Всесвіт

Марсіанський сейсмограф надіслав прощальне селфі (фото)

"Це може бути остання фотографія, яку я можу надіслати», — написали інженери NASA в блозі посадки InSight.

НАСА повідомило про те, що рівень заряду сейсмографа InSight впав до рекордно низького рівня і незабаром пристрій вийде з ладу. Завершення місії відзначили прощальним фото, на якому видно посадковий модуль, сонячні панелі якого покриті щільним шаром пилу.

“Мій рівень заряду дуже низький, тому це може бути останнє фото, яке я можу відправити»,
— такими словами від імені дослідницького модуля інженери НАСА супроводили опубліковане фото. Вони також додали, що зв’язок буде підтримуватися до тих пір, поки це можливо, але скоро місія закінчиться.

Прощальне селфі місії InSight. Зображення: NASA

Про можливе завершення роботи модуля InSight через недостатню кількість електрики для роботи приладів НАСА оголосило ще в травні 2022 року. На відміну від інших роботизованих лабораторій, що досліджують Марс, таких як Curiosity і Perseverance, InSight — не марсохід, а «стаціонарна» лабораторія.

Посадковий модуль після розгортання залишався на межі між покритими кратерами південними високогір’ями і більш рівними північними низовинами. InSight оснащений сейсмографом та іншими приладами для фіксації внутрішньої активності на Марсі. З моменту початку роботи в 2018 році, приладу пристрої зафіксували безліч незвичайних явищ, які показали, що Марс не такий мертвий, як вважалося раніше.

Чутливі прилади пристрою відстежували хвилі сейсмічної активності всередині Червоної планети, а також падіння метеоритів на його поверхні. У сукупності ці дані допомагають краще зрозуміти внутрішню будову Марса і історію його минулого.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button