Людина

Виявилося, що перегляд зображення свого обличчя приносить задоволення

Японські вчені з’ясували, що наш мозок активує дофаміновий центр в мозку, коли ми бачимо зображення свого обличчя. А ось особи незнайомих людей можуть викликати емоцію страху.

Виявилося, що перегляд зображення свого обличчя приносить задоволення / © Getty images

Робота опублікована в Cerebral Cortex. Відомо, що зображення свого обличчя важливо для людини, оскільки має відношення до власної значущості й самосвідомості. Інформація про своє обличчя обробляється в мозку точніше і швидше, ніж інформація про осіб інших людей. Цей ефект виникає і зі знайомими обличчями друзів або родичів.

Вчені з Університету Осаки з’ясували: коли люди бачать зображення свого обличчя, вони отримують задоволення, навіть якщо в той момент не усвідомлюють, що дивляться саме своє обличчя. За допомогою МРТ їм вдалося з’ясувати: коли людина свідомо чи несвідомо бачить зображення свого обличчя, активується лобова і скронево-тім’яна області мозку, а також структури кортикальної середньої лінії. Тобто люди краще пізнають своє обличчя в порівнянні з особами інших людей, навіть якщо ця інформація передається несвідомо.

Автори дослідження також виявили, що при перегляді зображень власного обличчя (в тому числі якщо це відбувається несвідомо) активується вентральна тегментальній область, яка вважається центральним компонентом шляху дофамінової винагороди. І ця зона активізувалася сильніше, коли дослідники змінювали обличчя за допомогою спеціального «фільтра краси», що збільшує очі й зменшує підборіддя.

Правда, при сильних модифікаціях замість дофамінової зони активізувалася зона страху. Вона ж була задіяна під час перегляду зображень облич інших людей, невідомих людині. Це викликало активацію мигдалеподібного тіла, яке відіграє ключову роль у формуванні емоцій, зокрема страху.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button