Всесвіт

З’ясувалося, чим ранній Всесвіт відрізнявся від того, в якому ми живемо

У перші кілька мільярдів років після Великого вибуху Всесвіт містив набагато більше галактик зі спалахами зореутворення, ніж пророкують сучасні моделі.

Explosion in the Universe фото WikiImages з Pixabay

Дослідницька група під керівництвом П’єрлуїджі Рінальді з Гронінгенського університету в Нідерландах вивчила дані більш ніж 20 000 далеких галактик. Їх зібрали за допомогою “Хаббла», “Спітцера” і приладу MUSE на Дуже Великому Телескопі в Чилі.

Прилади заглянули так далеко в минуле, що дослідники змогли вивчити галактики, що сформувалися від 11 до 13 млрд років тому. Нагадаємо, Великий вибух стався 13,7 млрд років тому. Виявилося, що від 60 до 90% зірок в ранньому Всесвіті утворилися в галактиках зі спалахом зореутворення.

У таких галактиках зіркоутворення відбувається з дуже високою швидкістю, в порівнянні з аналогічним процесом в більшості галактик. Наприклад, швидкість зореутворення в Чумацькому Шляху становить близько 3 сонячних мас на рік, в той час, як в галактиках зі спалахом зореутворення вона може досягати 100 сонячних мас на рік. Якби такий темп зберігався, то газ в галактиках закінчувався б набагато швидше, ніж за термін їх життя.

Аналіз показав, що в перші кілька мільярдів років після Великого вибуху від 20 до 40% всіх зореутворюючих галактик відрізнялися спалахами зореутворення. Під час цього сплеску зростання з’являється від 60 до 90% нових зірок в галактиках. Для порівняння, сьогодні Всесвіт набагато спокійніше. Тільки близько 10% нових зірок народжуються в галактиках зі спалахами зореутворення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button