Всесвіт

Хто стежить за нами з глибин космосу: думка вчених

Астрономи знайшли неподалік від Землі «ідеальне місце», з якого за нашою планетою можуть вести спостереження представники інших цивілізацій.

У своїй роботі американський фізик Джеймс Бенфорд зробив досить сміливе припущення про те, що якісь «спостерігачі» вже мільйони років стежать за нашою планетою ззовні. Це виглядає як сценарій для науково-фантастичного фільму, проте, на відміну від безлічі інших конспірологів, робота Бенфорда спирається на концепції, які довгі роки розробляла програма SETI – її діяльність спрямована переважно на пошуки позаземного розуму.

Ще в 1960 році стенфордський радіофізик Рональд Брейсвелл вперше висунув ідею про те, що «вищі галактичні спільноти» можуть розсіювати по всьому космосу автономні міжзоряні зонди як «гіпотетичні щупальця», що дозволяють спостерігати, контролювати й, можливо, навіть спілкуватися з іншими формами життя, в тому числі й на Землі.

«Зонд, розташований поблизу нашої планети, може вичікувати, поки наша цивілізація розробить технологію, яка зможе його знайти. Після цього його творці вийдуть на зв’язок і, можливо, навіть зможуть спілкуватися з людством в режимі реального часу », – пояснює Бенфорд.

Свого часу ця концепція отримала велику популярність і навіть була запозичена фантастами (її творча переробка лягла в основу картини «2001 рік: Космічна одіссея»). Однак досі ніякого реального доказу існування подібних систем стеження у вчених немає. Бенфорд же провів аналіз і припустив ідеальне місце, в якому такий «зонд» міг би розмістити спостережний пункт. У своїй роботі він зазначає, що подібним механізмам-довгожителям було б вкрай зручно вести стеження з особливого типу навколоземних скельних об’єктів, які астрономи називають «ко-орбітальними».

Як випливає з назви, ці квазісупутники Землі роблять навколо Сонця орбітальні «петлі», схожі на власну орбіту планети. Відбувається це в безпосередній близькості від Землі, оскільки всі такі об’єкти гравітаційно пов’язані з нею. На сьогодні астрономам вдалося виявити лише кілька подібних об’єктів. Найближчий до Землі відомий під назвою 2016 HO3 – це невеликий астероїд, який NASA характеризує як «постійний супутник Землі».

Як ви вже здогадалися, невловимі, ??невеликі й при цьому постійні супутники нашої планети – це відмінне місце, в якому міг би сховатися дрон-розвідник. Фізик стверджує, що їх необхідно досліджувати на предмет електромагнітного випромінювання і відвідати за допомогою земних зондів, благо летіти до них порівняно недалеко. Звичайно, крім пошуку прибульців, такі проєкти мають чималу наукова цінність.

Ймовірно, мрії Бенфорда скоро збудуться: не так давно Китай вже оголосив про плани запустити амбітну місію довжиною в 10 років. Крім іншого, вона буде містити відвідування 2016 HO3 і збір зразків складової його породи – це відмінний спосіб своїми очима переконатися, чи є на ньому сліди інопланетної активності.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button