Наука

З’ясувалося, що кишечник акул працює як клапан Нікола Тесли

Американські дослідники вперше провели детальний аналіз кишечника акули. Отримані 3D-зображення здивували вчених: виявилося, що кишечник акули функціонує точно так же, як винайдений Ніколою Тесла односторонній клапан.

Image by Christel SAGNIEZ from Pixabay

Як це не дивно, але про харчування акул наука знає небагато: що вони їдять і як перетравлюють їжу, а також яку роль відіграють в екосистемі океану. У новому дослідженні вчені прагнули з’ясувати більше про травну систему морських хижаків.

Вчені провели серію 3D-сканувань з високою роздільною здатністю й отримали тривимірні зображення кишечників майже 30 видів акул. Завдяки скануванню дослідники виявили декілька нових аспектів функціонування кишечника акули. Аналіз показав, що кишечник акули працює як знаменитий клапан Ніколи Тесли.

КТ-зображення спірального кишечника морської акули, показане зверху вниз. Надано: Саманта Лі / Каліфорнійський державний університет в Домінгес-Хіллз.

Вчені встановили, що спіралеподібні органи травлення акул можуть призвести до затримки їжі і направляють її вниз по кишечнику, покладаючись на силу тяжіння на додаток до перистальтики, ритмічному скороченню гладких м’язів кишечника. Ця функція виявилася аналогом одностороннього клапана, який відомий фізик Нікола Тесла винайшов понад сто років тому. Даний клапан дозволяє рідині текти в одному напрямку без зворотного потоку і допомоги з боку будь-яких рухомих елементів.

У своїй роботі вчені в основному використовували комп’ютерний томограф (КТ) в лабораторії Friday Harbor Laboratories для створення тривимірних зображень кишечника акули, які були отримані зі зразків, що зберігаються в Музеї природної історії Лос-Анджелеса. Апарат працює як стандартний комп’ютерний томограф, який використовується в лікарнях: серія рентгенівських зображень знімається під різними кутами, а потім об’єднується за допомогою комп’ютерної обробки для створення тривимірних зображень. Це дозволяє дослідникам побачити складність кишечника акули, не розсікаючи його і не чіпаючи.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button