Наука

Всього 25 хвилин активності в день допоможуть літнім уникнути небезпечного синдрому

Відносно невелика кількість помірної фізичної активності, така як ходьба, допоможе літнім людям не ослабнути.

Image @sciencephotolibrary from Canva

Якщо літня людина вже ослаблена захворюванням, то постільний режим тільки робить її слабкішою. Нове дослідження показало, що всього 25 хвилин ходьби в день мають велике значення.

Міжнародна команда дослідників під керівництвом вчених з Севільського університету Іспанії, хотіла визначити, скільки треба вправлятися, щоб уникнути після лікарняного синдрому.

Під час перебування в лікарні пацієнти отримують життєво важливе необхідне лікування. Але це важко для фізичного і психічного здоров’я через поганий сон, ефектів від ліків, тривалого постільного режиму і нерухомості. Незалежно від того, наскільки успішно проходило лікування, найнебезпечнішим залишається період після виписки. Попередні дослідження показали, що близько 20% літніх американців відновлюють своє перебування в лікарні протягом 30 днів — якраз через лікарняний синдром.

В рамках огляду вчені перевірили дані 19 досліджень, в яких взяли участь 3 783 пацієнтів (55% з яких становили жінки) у віці від 55 до 87 років. В середньому вони залишалися в лікарні протягом семи днів і спостерігалися 68 днів після виписки. Всі вони могли рухатися без сторонньої допомоги.

Виявилося, що мінімум 25 хвилин в день помірної фізичної активності або 40 хвилин м’якших навантажень допомогли літнім людям уникати після лікарняного синдрому і не ослабнути. Оптимальні дози фізичної активності становили близько 50 і 70 хвилин, відповідно.

Стаття про дослідження була недавно опублікована в Британському журналі спортивної медицини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button