Всесвіт

З’ясувалося, звідки на Меркурії могла з’явитися вода

Вчені розробили алгоритм, який імітує удари метеоритів у вигляді астероїдів, комет і міжпланетних пилових частинок об поверхню найменшої планети Сонячної системи.

Вченим відомо, що в тіні найкрутіших кратерів навколо полюсів Меркурія є водяний лід. Але залишається незрозумілим, як ці молекули води опинилися на планеті. Тепер нове моделювання показує, що малі тіла, такі як астероїди, комети і частинки пилу, несуть в собі достатньо води, щоб пояснити крижані щити. Дослідження може стати основою для нових досліджень води в екзопланетних системах. Робота опублікована в журналі Icarus.

Те, що на Меркурії є водяний лід, давно спантеличувало вчених. Зрештою, у планети немає атмосфери і вона в три рази ближче до Сонця, ніж Земля. В результаті вода може зберегтися тільки у величезних темних кратерах на поверхні Меркурія. Однак невідомо, як молекули води опинилися там.

Перший автор дослідження Катерина Францева з Нідерландського інституту космічних досліджень в Гронінгенському університеті розробила алгоритм, який імітує удари астероїдів, комет і міжпланетних пилових частинок об поверхню планети. Виявляється, протягом мільярда років ці тіла приносять на Меркурій достатньо води, щоб пояснити ту кількість, яку вчені спостерігають зараз.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button