Всесвіт

Амінокислоту, необхідну для життя, знайшли в молекулярній хмарі

Астрофізики ідентифікували амінокислоту триптофан в зоряній системі в Хмарі Персея.

Група дослідників під керівництвом Канарського інституту астрофізики ідентифікувала спектральне випромінювання, відповідне триптофану, в області зореутворення IC 348 всередині молекулярної хмари Персея. Це одна з 20 амінокислот, які необхідні для утворення білків — ключових макромолекул живих організмів.

Дослідники використовували дані спостереження космічного телескопа «Спітцер» для аналізу випромінювання. У спектрі інфрачервоного випромінювання вони виявили понад 10 смуг, пов’язаних з триптофаном. У попередніх лабораторних дослідженнях вчені показали, що ця амінокислота має безліч спектральних характеристик в інфрачервоному діапазоні і її легко виявляти.

Дослідники проаналізували дані, зібрані космічним телескопом для різних областей формування зірок і планет. Однозначний сигнал, відповідний амінокислоті, був виявлений в зоряній системі IC 348 — однієї з найбільш близьких і вивчених. Вона знаходиться в молекулярній хмарі Персея приблизно в тисячі світлових роках від Землі.

Художня ілюстрація: молекули триптофану в області IC 348 Молекулярного хмари Персея. Зображення: Gabriel Pеrez Dіaz ( IAC )

Аналіз смуг випромінювання дозволив також оцінити температуру молекули в газі цієї хмари: близько 280 К, тобто близько 0 °С. Раніше в міжзоряному середовищі IC 348 були знайдені ознаки молекулярного водню і води, які знаходяться в хмарі приблизно при тій же температурі. Концентрація триптофану в цьому регіоні: приблизно в 10 млрд разів менше, ніж молекулярного водню.

Добре відомо, що амінокислоти входять до складу метеоритів і, можливо, були присутні ще під час формування Сонячної системи. Відкриття триптофану і, сподіваюся, інших амінокислот в майбутньому може вказувати на те, що речовини, що утворюють білок, які є ключем до розвитку живих організмів, природним чином існують в регіонах, де формуються зірки і планетарні системи, – говорить Сусана Іглесіас-Грот, співавтор дослідження


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button