Всесвіт

У вмираючих зірок знайшли останки їх колишніх планет

Залишки скелястих планет знайшли в атмосфері чотирьох білих карликів, за допомогою цього можна зрозуміти історію розвитку небесних тіл.

Ці останки планет, які виявили вчені, походять із зовнішніх шарів скелястих планет, схожих на Землю і Марс. Якщо їх вивчити, то можна докладніше дізнатися про історію їх розвитку та життєві цикли.

Команда на чолі з Університетом Ворика аналізувала дані телескопа Gaia Європейського космічного агентства: вони вивчили інформацію про тисячі прилеглих білих карликових зірок.

Вони використовували спектроскопію для аналізу світла від зірки на різних довжинах хвиль: так можна зрозуміти, коли елементи в атмосфері зірки поглинають світло, а також визначити, які це елементи і скільки їх. Вони також вивчили 30 тис. спектрів білих карликів з дослідження Sloan Digital Sky Survey.

В процесі роботи астрономи виявили три білих карлики, в одного з яких знайшли калій в його атмосфері. Увагу вчених привернув білий карлик SDSS J1330 + 6435, розташований в сузір’ї Дракона. У його спектрі вчені виявили лінії поглинання і випромінювання, пов’язані з літієм і натрієм – легкими лужними металами, які майже повністю відсутні в породах мантії і ядра Землі та інших кам’янистих планет.

Зовнішні шари білих карликів містять до 300 000 гігатонн скелястих уламків, які включають до 60 гігатонн літію і 3000 гігатонн калію, що еквівалентно 60-кілометрової щільності Земної кори. Кількість виявленого матеріалу кори аналогічно масі астероїдів, які знаходяться в нашій Сонячній системі.

Відповідно, відкриття слідів кам’янистих планет в їх околицях означає, що аналоги Землі могли виникнути в нашій галактиці ще за часів її юності. Це значно підвищує ймовірність існування життя на інших кам’янистих планетах у невеликих зірок, які ще не перетворилися в білі карлики.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button