Технології

З’явилася маска, яка обманює системи розпізнавання осіб

Група дослідників з Університету Бен-Гуріона і Тель-Авівського університету створила маски, які збивають з пантелику системи розпізнавання осіб. Алгоритми можуть визначити людину в такій масці лише в 3% випадків.

“Ми перевірили ефективність нашої маски в реальних експериментах, надрукувавши на ній малюнок, згенерований алгоритмом. У цих експериментах система розпізнавання осіб змогла ідентифікувати тільки 3,34% учасників, які надягли маску. Якщо порівнювати з іншими масками, наприклад, медичними, результат дорівнював 83,34%”, – відзначили дослідники.

Вони пояснили це тим, що пандемія COVID-19 зробила носіння масок звичним, що допомогло багатьом системам розпізнавання осіб адаптуватися. Однак тепер дослідники використовували процес оптимізації на основі градієнта для створення маски, яка буде допомагати помилково класифікувати кожного користувача — незалежно від того, чоловік це чи жінка.

Моделі розпізнавання облич можуть навчити розпізнавати людей, що носять незвичайні маски. В якості альтернативи на етапі виведення кожне зображення обличчя з маскою можна попередньо обробити, щоб воно виглядало так, як ніби людина наділа стандартну маску.

Дослідники спиралися на те, що системи розпізнавання осіб порівнюють дві частини обличчя і намагаються відповісти на питання, чи належать вони одній і тій же людині. Тому вчені генерували незвичайне зображення, яке продовжує обличчя власника маски (іноді цей малюнок нагадує тварину). Такий підхід збиває з пантелику алгоритми, і він лише в деяких випадках може визначити людину. Тому вони генерували окремі малюнки для кожного користувача в залежності від рис його обличчя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button