Всесвіт

На Марсі знайшли місце, звідки на Землю прилетів найстаріший метеорит “Чорна красуня”

Вчені встановили, звідки на Землю потрапив метеорит NWA 7034, що утворився 4,5 млрд років тому.

NWA 7034 назвали Black Beauty («Чорна красуня»). Його частини використовували, щоб довести, що земні організми можуть якийсь час виживати на марсіанському грунті.

Місце, звідки прилетів NWA 7034, швидко встановили завдяки його хімічному складу, але знадобилося 11 років і допомога суперкомп’ютера для того, щоб визначити точне місце розташування.

“Пошук регіону, звідки прилетів метеорит – важливе завдання, оскільки він містить найстаріші з коли-небудь знайдених фрагментів Марса. І вчені навіть знайшли схожість між дуже старою корою Марса, вік якої близько 4,53 мільярда років, і сьогоднішніми земними континентами», — заявили автори.

Під час роботи автори використовували дослідницький центр суперкомп’ютерів Pawsey у Західній Австралії та алгоритм, розроблений в університеті Кертіна, який шукає ударні кратери. Вони проаналізували 90 млн кратерів і звузили коло пошуків.

Lagain et al. 2022, Nature Communications

Використовуючи цей метод, вони визначили 19 кратерів, досить великих і досить молодих, які, швидше за все, утворилися через метеорити.

Тільки один з них знаходиться на ділянці з аналогічним хімічним складом як і у NWA 7034. Кратер назвали Карата на честь міста в Західній Австралії.

Чим складніша історія метеорита, тим легше відстежити його походження, пояснюють вчені. NWA 7034, безумовно, підходить під це визначення, оскільки він сформувався 4,5 млрд років тому, 3 млрд років тому його викинуло на поверхню через удар, а потім відкинуло від планети близько 5 млн років тому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button