Технології

Прорив в області термоядерної реакції вселяє надію на чисту енергію

З 1950-х років фізики усього світу прагнули використовувати реакцію синтезу, що живить Сонце, але провести в результаті реакції більше енергії, ніж споживає сама реакція, поки не вдавалося.

Вся справа у фізиці процесу. На відміну від атомних реакторів, в яких енергія виділяється внаслідок поділу ядра важких елементів, в термоядерних енергія виходить завдяки утворення більш важких елементів з легких.

Така енергія могла б стати надійною та доступною альтернативою викопному паливу та традиційній ядерній енергії.

Федеральна Ліверморська національна лабораторія Лоуренса в Каліфорнії, що використовувала процес, який називається інерційним термоядерним синтезом, що включає бомбардування крихітної гранули водневої плазми найбільшим у світі лазером, зробила прорив у пошуках безмежної енергії з нульовим викидом вуглецю, вперше досягнувши чистого приросту енергії в реакції синтезу.

В ході експерименту реакція синтезу виробила близько 2,5 мегаджоулів енергії, що становить близько 120 відсотків від 2,1 мегаджоулів енергії в лазерах, сказали вчені, додавши, що дані все ще аналізуються.

Хоча багато вчених вважають, що до створення термоядерних електростанцій ще кілька десятиліть, потенціал цієї технології важко ігнорувати. Реакції термоядерного синтезу не виділяють вуглецю, не виробляють довгоживучих радіоактивних відходів, а невелика чашка водневого палива теоретично могла б живити будинок протягом сотень років.

На відміну від проведеного експерименту, більшість досліджень термоядерного синтезу зосереджені на іншому підході, відомому як синтез магнітного утримання, при якому водневе паливо утримується на місці потужними магнітами і нагрівається до екстремальних температур, так що атомні ядра зливаються.

Варто зазначити, що історично цією наукою займалися великі лабораторії, що фінансуються державою, але в останні роки інвестиції також хлинули в приватні компанії, які обіцяють створити термоядерну енергію в 2030-х роках.

Експерти називають здійснений Лабораторією потенційний прорив в області термоядерного синтезу таким, що “змінює правила гри”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button