Технології

Китай скоро запустить телескоп, який побачить в 300 разів більше “Хаббла”

Обсерваторію запустять після завершення будівництва китайської космічної станції.

Пекін запустить свою першу велику космічну обсерваторію на розроблюваній китайській космічній станції. Планується, що телескоп почне наукову діяльність приблизно до 2024 року і буде конкурувати з «Хабблом».

Китайський космічний телескоп Xuntian (CSST, Chinese Space Station Telescope), буде проводити масштабні космічні дослідження неба.

На відміну від космічного телескопа «Джеймс Вебб» НАСА, Xuntian буде досить близько до землі. “Вебб” знаходиться приблизно в 1,5 млн км від Землі в точці Лагранжа 2, а CSST буде обертатися навколо китайської космічної станції. А, значить, його відносно легко обслуговувати. За оцінками, термін служби телескопа складе приблизно 10 років, але його можна буде продовжити.

Xuntian (що означає «огляд небес») буде оснащений двометровою апертурою поряд з передовими детекторами. За розмірами він порівнянний з автобусом, а планована вага — більше 10 тонн. Зараз Чанчуньский інститут оптики, точної механіки і фізики Китайської академії наук (CAS) розробляє прототип Xuntian.

Космічний телескоп Xuntian буде складатися з п’яти апаратів спостереження, включаючи терагерцовий модуль, спектрограф інтегрального поля і позасонячний планетарний коронограф.

Більшу частину спостережень проводитиме модуль Xuntian, який являє собою камеру з широким полем зору. У неї буде така ж роздільна здатність, що і у “Хаббла”, але поле зору CSST в 300 разів більше. За 10 років роботи він зможе обстежити приблизно 40% неба. Лі Ран, вчений проекту системи обробки наукових даних CSST, порівняв “Хаббл” з Xuntian і відзначив перевагу останнього.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button