Технології

З’явилося філе лосося на повністю рослинній основі

В ізраїльському стартапі Plantish створили філе лосося, яке повністю зроблено на рослинній основі.

Стартап запатентував свою технологію адитивного виробництва-3D-друк – для виробництва риби на рослинній основі з низькою вартістю і у великих масштабах.

Перший продукт стартапу – це Plantish Salmon™ – структуроване філе лосося без кісток. Відзначається, що риба так само поживна, як і звичайний лосось. У філе є білок, Омега-3, Омега-6 і вітаміни групи В. На відміну від риби з океану або ферм, вона не містить ртуті, антибіотиків, гормонів, мікропластика і токсинів.

“Ми існуємо для того, щоб врятувати океани і усунути необхідність в споживанні морських тварин, надаючи більш стійкі, більш поживні і більш смачні варіанти риби”, – стверджує Місія Plantish

За інформацією дослідницької фірми IMARC Group, ринок морепродуктів сьогодні оцінюється в $586 млрд, а на частку лосося в усьому світі припадає $50 млрд. Приблизно 80% риби споживається цілком, це вся риба або філе, але альтернативний сектор морепродуктів в основному пропонує рибний фарш, оскільки технічно філе зробити дуже складно.

У компанії відзначають, що під час створення вони працювали не тільки над смаком, текстурою і відчуттями в роті, а також над структурою і масштабованістю. Використання правильних рослинних білків для отримання волокнистих ниток, призначених для відтворення складної текстури м’язів тварин, є ключем до успіху.

Рослинне філе лосося може з’явитися на ринку до 2024 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button