Технології

Акумулятори нового типу попередять про власний вибуху заздалегідь

На щастя, акумулятори в смартфонах і планшетах вибухають не настільки часто, щоб можна було визнати ці ґаджети небезпечними для повсякденного використання. Однак повністю нехтувати такою особливістю літій-іонних батарей не можна. Можна звести ризик вибуху до нуля або, принаймні, захиститися від його наслідків? Виявляється, так.

28-06-15-foto-600x336-1

Вчені Стенфордського університету впритул наблизилися до створення механізму, який би попереджав користувача про те, що акумулятор «дозрів» для вибуху. Для цього вони внесли деякі зміни в конструкцію батареї. Нагадаємо, що у спрощеному вигляді літій-іонний акумулятор можна уявити таким, який складається з двох електродів, катода і анода, розділених полімерним діелектриком.

Вчені використовували третій мідний електрод, який закріпили на діелектричному полімері з боку анода. Мідний шар вимірює напругу між діелектриком і анодом. Якщо напруга стає рівною нулю, а це трапляється коли дендрити (відростки літію) проникають крізь полімер і досягають мідного шару, спрацьовує механізм оповіщення про термінову заміну.

До теперішнього часу вдосконалений за допомогою третього електрода акумулятор може подавати сигнал практично перед самим моментом спалаху, що не дуже цінно в сенсі безпеки. Але вчені запевняють, що конструкція може бути доопрацьована. Приміром, якщо мідний прошарок помістити ближче до анода, то повідомлення про майбутній вибух буде надходити раніше, і людина встигне зреагувати.

Натхнення: www.nanonewsnet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button