Технології

Водневий домашній акумулятор зберігає в 3 рази більше енергії, ніж Tesla Powerwall і служить 30 років (фото+відео)

Як правило, зараз для накопичення електроенергії в домашніх системах використовуються літій-іонні батареї, такі як Tesla Powerwall, Nissan xStorage або Siemens Junelight Smart Battery. Австралійська компанія Lavo пропонує альтернативне рішення – систему для зберігання енергії у вигляді водню Green Energy Storage System. Пристрій, виконаний у вигляді шафи розміром 1680*1240*400 мм, важить 324 кг. У ньому об’єднані металогідридні акумулятори для водню, електролізер, водневий паливний елемент і літій-іонна батарея.

При підключенні до джерела струму система Lavo розділяє водопровідну воду в електролізері на кисень і водень, який накопичується в акумуляторах. Для використання збереженої енергії, водень подається на паливні елементи, які, перетворюючи його в воду, виділяють електрику. Максимальна вихідна потужність – 5 кВт. Миттєве перемикання на віддачу електроенергії забезпечує буферна батарея на 5 кВт • год.

Побутовий акумулятор на водні

Ємність накопичувача системи Lavo становить 40 кВт • год, тобто в три рази перевищує аналогічний показник Tesla Powerwall 2. Такого обсягу енергії досить, щоб протягом 2 діб забезпечувати електрикою приватний будинок середнього розміру. Установка підтримує підключення до Wi-Fi і управління через мобільний додаток. А також передбачена можливість об’єднання декількох накопичувачів енергії Lavo.

Пристрій водневого накопичувача для будинку

Lavo заявляє, що їх система розрахована на термін служби 30 років, удвічі більший, ніж у літій-іонних батарей. Крім того, водневий акумулятор компактніше аналогічних по ємності хімічних батарей і не містить шкідливих речовин, які потребують спеціальної утилізації.

Металогідридні накопичувачі забезпечують максимально безпечне зберігання водню. Імовірність вибуху або загоряння маловірогідна навіть при втраті герметичності резервуара, оскільки газ з нього буде повільно виділятися і не збереться в небезпечному обсязі.

Компанія Lavo з водневими паливними елементами

Основний недолік водневої системи зберігання полягає в великих втратах енергії при електролізі і отриманні електроенергії на паливному елементі, через що повний ККД накопичувача лише трохи перевищує 50%, в той час, як звичайні батареї володіють більш ніж на 90%.

Зараз воднева система зберігання енергії Lavo доступна тільки в Австралії і коштує 26 900 доларів США (що приблизно відповідає ціні трьох Powerwall 2). До кінця 2022 року вартість повинна знизитися до 22800 доларів, тому, що на той час компанія планує вивести свій продукт на міжнародний ринок.

 

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button