Всесвіт

NASA профінансує розробку зондів для вивчення Венери

Проєкт дослідження Венери за допомогою флотилії порівняно недорогих і надійних зондів отримав підтримку за програмою NIAC.

© Jeffrey Balcerski

Венера – ледь не найнегостинніша з планет Сонячної системи. Вона вже стала могилою багатьох космічних апаратів, і лише кілька радянських зондів, успішно опустилися на поверхню, змогли вижити там дуже короткий час. Тому нові проєкти з вивчення Венери часто орієнтуються на апарати, які зможуть залишатися високо в атмосфері, де умови далеко не так суворі. Серед нових ідей, які недавно отримали підтримку в рамках програми NASA Innovative Advanced Concepts (NIAC), виявився і концепт для атмосферних досліджень сусідньої планети. Про це повідомляє прес-реліз Лабораторії реактивного руху NASA.

Проєкт LEAVES (Lofted Environmental and Atmospheric Venus Sensors – «Ширяючі венеріанські сенсори для навколишнього середовища і атмосфери») – розробляє команда Джеффрі Бальчерські (Jeffrey Balcerski) з Аерокосмічного інституту штату Огайо. Ідея полягає в тому, щоб викинути з орбітального апарату серію зондів, кайтів, які зможуть пасивно ширяти в щільній атмосфері сусідньої планети на великий і середній висоті. Планується, що кожен з них зможе залишатися в польоті до дев’яти годин, передаючи зібрану інформацію назад на орбіту, а коли він буде зруйнований, на зміну йому випустять наступний.

Основу таких зондів складе пірамідальне крило-вітрило з тонкої плівки, що розкривається в польоті. У центрі системи розміститься модуль з корисним навантаженням: мініатюрними сенсорами, керуючою електронікою, засобами комунікації. Маса кожного апарату складе всього 130 грамів. Поки йдуть лише перші кроки ескізного проєктування місії, на яке NASA виділило 500 тисяч доларів.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button