Наука

З овочів і фруктів отриманий їстівний матеріал в кілька разів міцніше бетону

Дослідники з Інституту промислових наук Токійського університету під керівництвом Юя Сакаї розробили спосіб перероблення харчових відходів в будівельні матеріали, які міцніше бетону, але при цьому залишаються їстівними і смачними.

Нові речовини міцніше бетону, але при цьому зберігають свій смак і аромат

За даними Організації Об’єднаних Націй, щорічно у всьому світі витрачається 1,3 мільярда тонн продуктів харчування. Частину з них в результаті просто викидають через неефективність у виробничому ланцюжку, але величезна кількість вже зроблених продуктів відправляється в смітник ще й тому, що продукція вважається неякісною або простроченою.

Ідея перероблювання зіпсованої їжі зовсім не нова. Вона бере початок на той час, коли стародавні люди вперше вирішили брати найменш апетитні частини свого обіду і використовувати їх в якості приманки. Сьогодні існують цілі галузі, які обертаються навколо таких речей, як компостування або перероблення відходів ресторанів в помиї для годування свиней, а також перетворення біовідходів в паливо або пластик.

Команда Токійського університету робить крок вперед, не тільки перетворюючи харчові відходи, такі як фрукти і овочі, в щось корисне, але і зберігаючи їх їстівними. Основна ідея полягає в тому, щоб взяти звичайні відходи, змішати їх з водоростями, а потім обробити суміш. В результаті виходять матеріали, які міцніше бетону, але на смак нагадують вихідний матеріал.

Використовуючи технологію, спочатку розроблену для виготовлення будівельних матеріалів з деревного порошку, дослідники взяли харчові відходи, включаючи морські водорості, листя капусти, апельсин, цибулю, гарбуз і шкірку банана, і висушили їх у вакуумі, а потім подрібнили в порошок. Після цього порошки змішували з водою і приправами, і нарешті помістили під прес у формі при високій температурі.

В результаті було отримано ряд матеріалів, деякі з яких мали вищу міцність на вигин, ніж бетон, але залишалися їстівними й зберігали свій смак. Незважаючи на це, «овочевий бетон» стійкий до гниття, грибків і комах протягом чотирьох місяців. Навіть додавання цукру і солі не вплинуло на міцність матеріалу, хоча не всі відходи виявилися ідеальними.

«За винятком зразка, отриманого з гарбуза, всі матеріали подолали заданий нами поріг міцності на вигин», – розповіла Кота Мачіда, старший співробітник лабораторії. «Ми також виявили, що з листя китайської капусти, виходить матеріал, який в три рази міцніше бетону. Його можна змішувати з більш слабким матеріалом на основі гарбуза, щоб забезпечити ефективне армування ».

Імовірно, нові матеріали міцніше бетону, але не володіють схожою твердістю, інакше їх їстівність була б під питанням. Дослідники говорять, що їх винахід володіє широким спектром «творчих застосувань», але яких саме – поки залишається під питанням.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button