Наука

Загадкову підземну рослину виявили вперше за 150 років

Підземну рослину Thismia neptunis вперше було знайдено в 1866 році, в джунглях Малайзії. І ось, через півтора століття, фахівці змогли її виявити знову.

Sochor et al

Thismia neptunis — дуже незвичайна рослина. Воно живе під землею і «показується» лише на кілька тижнів на рік. При цьому вона росте у важкодоступних джунглях Малайзії — очевидно, що знайти її не так просто.

T. neptunis було відкрито в 1866 р. італійським ботаніком Одоардо Беккарі, який відомий тим, що виявив і описав сотні видів рослин. Він виявив цей рідкісний вид у західній частині штату Саравак, Малайзія.

Після цього дану рослину ніхто не бачив протягом приблизно 150 років.

Однак у 2017 році група дослідників з Чехії, досліджуючи ту ж місцевість, знову зустріла T. neptunis, передає ScienceAlert. Квіткова частина рослини досягала у висоту всього близько 9 см, що, на думку фахівців обумовлює складність її виявлення.

Sochor et al

Втім, T. neptunis дивує не тільки своєю рідкістю — рослина даного виду має й інші особливості. Вона відноситься до групи мікогетеротрофних рослин, які отримують необхідні поживні речовини, паразитуючи на грибі. Вона не потребує хлорофілу, не має листя і не використовує фотосинтез.

Дослідження було опубліковано в журналі Phytotaxa.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments