Наука

З побічного продукту виробництва пива створили пестицид

Прагнучи скоротити кількість відходів сільськогосподарської промисловості і зменшити кількість використовуваних шкідливих речовин, вчені запропонували використовувати побічні продукти виробництва пива в якості потенційного методу знезараження грунтів і підвищення врожайності.

Image by RitaE from Pixabay

Багато пестицидів, які сьогодні працівники сільськогосподарської промисловості використовують для обробки рослин від комах-шкідників, можуть бути небезпечні для здоров’я споживачів. Проте, шкідники завдають серйозних збитків компаніям-виробникам, і без спеціальних речовин тут не обійтися.

Дослідники з Баскського інституту сільськогосподарських досліджень і розробок запропонували використовувати в якості альтернативи шкідливим хімікатам сільськогосподарські побічні продукти ріпакової макухи і пивну дробину – гущу, що залишилася після виробництва пива. Крім того, учені додали в суміш свіжий коров’ячий гній для біодезінфекціі.

За словами авторів, високий вміст азоту в створеній ними суміші сприяє активності корисних мікроорганізмів у грунті, які допомагають розщеплювати органічні речовини, що містяться в гної, і знищувати нематод та інших паразитів, які шкодять врожаю.

Після першої обробки врожаю дослідники виявили значне зниження роздратування коренів рослин. На оброблених ділянках через рік автори також виявили збільшення врожайності приблизно на 15% в порівнянні з контрольними ділянками. Крім того, обробка органічною речовиною збільшила популяції корисних мікроорганізмів у грунті, про що свідчить значно вища швидкість виділення вуглекислого газу ґрунтом.

Вчені підкреслюють, що необхідні подальші дослідження для вивчення інших потенційних органічних сполук, які можна було б використовувати аналогічним чином. За словами дослідників, є ще багато питань, на які потрібно відповісти, щоб краще зрозуміти процеси, що відбуваються в грунті під час і після такого роду біодезінфекцій.

Стаття опублікована в журналі Frontiers in Sustainable Food Systems.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button