Наука

Подивіться на ілюзію “розширюча чорна діра”: вона поглинає все навколо

Вчені придумали нову ілюзію, яка може обдурити людські рефлекси.

 

3D Grid wormhole illusion design element vector

Доктор Бруно Ленг, професор факультету психології Університету Осло сказав, що розширювальна діра — це дуже динамічна ілюзія. Кругова пляма і градієнт в центрі центральної чорної діри викликають відчуття руху.

Коли людина, яка дивиться на це зображення, відчуває, що чорна діра в центрі зображення розширюється. Нове дослідження показує, що її сприймають приблизно 86% людей.

Оптичні ілюзії – це не просто забави, що не представляють наукового інтересу: дослідники в області психосоціології вивчають їх, щоб краще зрозуміти складні процеси, які наша зорова система використовує для прогнозування і розуміння візуального світу.

Ілюзія

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Frontiers in human Neuroscience, Ленг та його колеги показали, що ілюзія розширення отвору настільки добре обманює наш мозок, що навіть викликає збільшення зіниці — так наші очі намагаються отримати більше світла через наближення темряви.

Ілюзія була найбільш ефективною, якщо для неї використовували чорний колір. 14% учасників дослідження не відчули ніякого ілюзорного розширення, коли діра була чорною, в той час, як 20% не сприймали ілюзію, коли вона була пофарбована в інші кольори.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button