Земля

Вчені знайшли сліди найповільнішого землетрусу: він тривав 32 роки

Вивчивши корали в Індонезії, вчені виявили сліди землетрусу, який тривав 32 роки. Дослідження опубліковане в журналі Nature Geoscience.

Більшість землетрусів триває від кількох секунд до хвилин. Деякі з них набагато повільніше – вони тривають кілька днів, тижнів або навіть місяців. Частоти таких землетрусів настільки низькі, що вони можуть не відчуватися на поверхні. Вчені в Сінгапурі знайшли найповільніший з коли-небудь виявлених землетрусів, який тривав 32 роки.

Землетруси – це підземні поштовхи і коливання земної поверхні. Згідно зі сучасними поглядами, землетруси відображають процес геологічного перетворення планети. Вважається, що першопричиною землетрусів є глобальні геологічні та тектонічні сили, а саме рух земних плит.

Іноді вони ковзають повз один одного дуже повільно, виробляючи вібрації, які виявляються тільки чутливим обладнанням.

Ці явища повільного ковзання (slow slip events, SSE) зазвичай тривають кілька тижнів, і тільки деякі тривали протягом трьох років. Але це ніщо в порівнянні з «марафонським» землетрусом, який виявили дослідники з Технологічного університету Наньян в Сінгапурі.

Вчені вивчили незвичайні стародавні коралові структури, відомі як мікроатоли, біля узбережжя Суматри в Індонезії. Вони ростуть дуже повільно, реєструючи зміни в земній корі.

Вчені знайшли сліди самого повільного землетрусу: воно тривало 32 роки

Р. ван Весік, Ю. Голбуу і Г. Рофф / CC BY-SA 4.0

Дослідження показало, що повільний землетрус почався в 1829 році і тривав 32 роки. Він закінчився землетрусом 1861 року на Суматрі потужністю 8,5 балів, який забрав життя тисяч людей.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button