Технології

З тирси виготовили екологічно чисту заміну пластику

Більшість термореактивних смол не тільки виготовлено з невідновлюваних інгредієнтів, але їх також складно переробляти. Шведські вчені приступили до розв’язання цих проблем, розробивши новий термореактивний матеріал на основі лігніну, який можна використовувати повторно кілька разів.

Лігнін — це тип органічного полімеру, який становить більшу частину опорної тканини рослин, в тому числі дерев. Це також побічний продукт целюлозно-паперової промисловості, і раніше його неодноразово використовували для виробництва дешевших батарей, вуглецевого волокна і більш міцного бетону.

Дослідники зі Стокгольмського університету об’єднали лігнін з нетоксичним хімічною речовиною, отриманим з етиленгліколю, щоб створити матеріал з характеристиками, дуже схожими на характеристики традиційних термореактивних смол. Нема потреби заздалегідь хімічно змінювати лігнін – його просто “варять” разом зі зшиваючим агентом.

Отриманий матеріал чорного кольору можна надати безліч форм за допомогою звичайних методів лиття або лиття під тиском.

Крім того, варіюючи співвідношення лігніну і зшиваючого агента, можна змінювати характеристики матеріалу — він може бути м’яким і жорстким, твердим і крихким або навіть мати форму сильного клею. У всіх випадках він також може бути термічно зруйнований і повторно використаний кілька разів, зберігаючи механічну міцність, яка описується як порівнянна з міцністю існуючих інженерних пластмас.

“Речовина, яку ми розробили, ідеально відповідає поточному курсу на екологічні матеріали”, – заявив асистент професора Міка Сіппонен. “Завдяки своїй конструкції, що складається з так званих динамічних ковалентних зв’язків, матеріал можна піддавати формуванню знову і знову при відносно м’якому нагріванні».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button