Технології

Вчені створили “багаторазовий” папір з пилку

У Сінгапурі розробили папір на рослинній основі, зображення з якого після друку можна стерти, а потім використовувати його повторно кілька разів без будь-якого пошкодження. Результати опубліковані в Advanced Materials.

За даними дослідження, кольорові зображення з високою роздільною здатністю можуть бути надруковані на пилковому папері за допомогою лазерного принтера, а потім видалені лужним розчином. Цей процес може повторюватися щонайменше вісім разів.

Процес виготовлення паперу на основі пилку схожий на традиційне виробництво мила. Використовуючи гідроксид калію, вчені спочатку видалили клітинні компоненти, розміщені в жорстких зернах пилку соняшнику, а потім перетворили їх в м’які частинки мікрогелю. На цьому етапі вчені також витягли компонент у пилку, який викликає алергію, зробивши папір гіпоалергенним. З отриманого мікрогелю, за допомогою деіонізованої води, були виключені небажані частинки. Потім дослідники помістили його у форму розміром 22 х 22 см для сушіння на повітрі. В результаті вийшов аркуш паперу товщиною близько 0,03 мм, що становить приблизно половину товщини людської волосини.

Щоб продемонструвати можливість друку свого паперу вчені надрукували картину з серії “Соняшники” Вінсента Ван Гога за допомогою лазерного принтера. Папір пройшов через принтер без будь-яких розривів або пошкоджень. Кольори зображення, на пилковому папері, трохи відрізнялися від того ж зображення, надрукованого на звичайному папері, при цьому дозвіл і чіткість зображення на обох типах були порівнянні.

Дослідження показує, що з паперу, розробленого командою з Сінгапурського технологічного університету Наньян, зображення можна “стерти”. Для цього вчені завантажили його на дві хвилини в лужний лабораторний реагент. Зразок набухав, в результаті чого шар тонера механічно руйнувався і відривався. Після чого екземпляр залишали для усадки в етанолі на п’ять хвилин і сушили на повітрі. Після обробки оцтовою кислотою папір знову була готова до друку.

“Цей інноваційний, готовий до друку пилковий папір може стати екологічно чистою альтернативою звичайному папері, який виробляється за допомогою багатоступінчастого процесу зі значним негативним впливом на навколишнє середовище”, – вважають вчені.

“Завдяки цьому дослідженню ми показали, що можемо друкувати кольорові зображення з високою роздільною здатністю на папері, виготовленому з натурального рослинного матеріалу, який став не алергенним завдяки нещодавно розробленому нами процесу. Крім того, ми продемонстрували можливість робити це неодноразово, не руйнуючи папір, що робить цей матеріал життєздатною екологічно чистою альтернативою звичайному папері на деревній основі», — сказав професор Субра Суреш, старший автор статті.

Крім пилку соняшнику, вчені виявили, що пилкові зерна камелії і лотоса також можуть бути використані для виготовлення папероподібного матеріалу.

Команда вчених також показала, що вони можуть змусити пилковий папір згортатися в різні 3D-конфігурації, друкуючи на папері різні візерунки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button